• Ewa Chodakowska
  2
  20
  O przyczynach otyłości, prawidłowym odżywianiu, sprawności fizycznej i metodzie "małych kroczków" powiedziała Ewa Chodakowska. - Jesteśmy tym, co jemy - zaznaczyła trenerka fitness.
 • Sałatka makaronowa
  1
  Wokół potraw z makaronem krąży wiele faktów i mitów. Jednak najnowsze badania potwierdzają, że nie sam makaron tuczy, a nieodpowiednio dobrane do niego dodatki oraz sosy.
 • Kasza z grillowanymi warzywami
  2
  1
  "Dieta Mind" to nie tylko sposób jedzenia. To sposób na życie. Na czym polega styl żywienia, który ma nie tylko odmłodzić nasz mózg, ale również uchronić nas przed Alzheimerem i ulepszyć zachodzące w mózgu procesy myślowe?
 • Banany
  6
  8
  Albo jedno dodatkowe awokado. Naukowcy dowiedli, że te owoce mają optymalną ilość składnika odgrywającego ważną rolę w profilaktyce zawału serca i udaru mózgu.
 • Jak schudnąć?
  2
  Schudnąć dzięki diecie i ćwiczeniom, bez leków, pomagają pacjentom specjaliści z Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sprawdzają też, czy SMS od dietetyka lub rozmowa z nim przez internet pomaga w odchudzaniu.
 • Olej kokosowy
  2
  1
  Kokos to owoc palmy kokosowej, cenne źródło potasu, wapnia, żelaza, magnezu, sodu oraz cynku. Co powinniśmy o nim wiedzieć, a przede wszystkim - dlaczego warto uwzględnić go w swojej diecie?
 • Proszek z owoców
  1
  1
  Zamiast 4 jabłek - 2 łyżeczki proszku owocowego z naturalnymi związkami bioaktywnymi, witaminami i antyoksydantami - takie rozwiązanie będzie wkrótce możliwe. Nad technologią uzyskiwania owoców w proszku pracuje doktor Anna Michalska z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.
 • Jogurt
  1
  Nie wszystkie konserwanty to zło? Czym są? - Hamują rozwój drobnoustrojów - powiedział w "Dzień Dobry TVN" prof. Krzysztof Krygier z Wydziału Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. - Nie są dodawane po to, żeby szkodzić, tylko żeby nam nie zaszkodziły - dodał. - Ale u nas wszystko stoi do góry nogami - zaznaczył. Z czym zjadamy glutaminian sodu? Dlaczego organizowane są kampanie przeciwko konserwantom?
 • Jaka dieta przed treningiem?
  5
  11
  Nie ma badań potwierdzających, w jaki sposób dana grupa krwi wpływa na trawienie poszczególnych składników odżywczych - mówi w rozmowie z dziennik.pl dietetyk Hanna Stolińska-Fiedorowicz. Wspólnie obalamy mity i potwierdzamy fakty związane z nowinkami dotyczącymi zdrowego odżywiania.
 • Woda gazowana
  2
  Odpowiednie nawodnienie sportowców jest niezwykle ważnym czynnikiem do utrzymania wytrzymałości podczas treningu, który także zmniejsza ryzyko urazów. Zapotrzebowanie na płyny jest zależne od wielu elementów: rywalizacji, adrenaliny, temperatury, tempa oraz długości treningu.
 • woda z kranu
  5
  Według najnowszych badań naukowców z Orb Media dotyczących wody pitnej na całym świecie wynika, że w wodzie mogą znajdować się mikrowłókna plastiku. Skąd się w niej wzięły? Czy są szkodliwe dla zdrowia? I w jakiej wodzie te mikrowłókna mogą się w znaleźć, a w jakiej raczej nie powinny?
 • Herbata
  1
  Pochodząca z Chin zielona herbata ma bardzo dużo zwolenników. Do jej picia przyznaje się wiele osób ze świata show-biznesu jak np. Jennifer Aniston, Lady Gaga czy Jessica Alba. Napój ten niesie ze sobą korzyści zarówno zdrowotne, jak i urodowe. Odpowiedni czas zaparzania herbaty może powodować albo pobudzenie, albo uspokojenie organizmu. Mimo wielu zalet, zielona herbata ma też swoje wady. Jakie i kto powinien szczególnie uważać z jej piciem?