• Kobieta dotyka nogę
  Zima to najlepszy czas aby rozprawić się z żylakami. Na choroby żył cierpi ponad połowa mężczyzn i prawie 70 proc. kobiet w średnim wieku. Problem zwykle dostrzegamy latem kiedy puchną nogi, jednak okres zimowy to najlepszy czas, aby się przebadać i w razie potrzeby poddać operacji. W chłodnych miesiącach dużo łatwiej przebiegnie zarówno zabieg, jak i rekonwalescencja.
 • Gra wideo
  Psychoterapeuta Miłosz Brzeziński opowiedział o korzyściach grania w gry wideo.
 • Kobieta drapie skórę
  Alergie pokarmowe są już na porządku dziennym. Jesteśmy coraz częściej uczuleni na mleko krowie, pszenicę, orzechy, cytrusy czy jajka. Szczególnie w Święta Bożego Narodzenia będziemy mieć częściej styczność z tymi produktami. Co powinniśmy jeść, a czego unikać?
 • Kobieta chora na raka
  Zmiany w odczuwaniu smaków czy nadwrażliwość na zapachy – z tymi problemami zmaga się do 70 proc. chorych onkologicznie w trakcie chemio- i radioterapii. Zaburzenia te z kolei mogą prowadzić do rozwoju niedożywienia – istotnego czynnika, który może wpływać na efekty leczenia czy tolerancję terapii u chorych na nowotwory.
 • zioła, natura
  7
  2
  Według ostrożnych szacunków w Polsce działa około 140 tysięcy znachorów, szarlatanów i najróżniejszych uzdrowicieli, z których większość opanowała do perfekcji sztukę wyciągania z ludzi pieniędzy. Zdarza się niestety i tak, że osoby chore porzucają tradycyjne leczenie, zbytnio ufając różnej maści naciągaczom, którzy z uzdrawianiem nie mają nic wspólnego. Konsekwencje takiego "leczenia" mogą być tragiczne w skutkach.
 • Lekarz
  W naszym kraju na rdzeniowy zanik mięśni choruje około 300 osób. Preparat na SMA należy do pięciu najdroższych leków świata. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.
 • Kiełki
  3
  Kiełki to rośliny we wczesnej fazie wzrostu, czasem przekształcone w siewki. Otrzymywane z nasion niektórych gatunków roślin wykorzystywane są jako produkt spożywczy.
 • Kobieta w ciąży
  1
  Coraz więcej kobiet w ciąży ma cukrzycę, która może doprowadzić do groźnych dla płodu powikłań, w tym do urodzenia zbyt dużego dziecka ze skłonnościami do poważnych schorzeń w wieku dorosłym – przekonywała w czwartek w Warszawie dr hab. Katarzyna Cyganek z Krakowa.
 • Poranny smog nad Wrocławiem
  5
  2
  Ponad 40 proc. mieszkańców Polski ma różne alergie. Liczba chorych wzrasta w zaskakująco szybkim tempie – podkreślali eksperci podczas czwartkowej konferencji prasowej podsumowującej działania Ministerstwa Zdrowia na rzecz edukacji społecznej z zakresu chorób alergicznych i astmy. Jak dodawali, toksyczność alergenów wzrasta wraz ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza. A to może mieć wymierne, groźne skutki dla zdrowia.
 • Dziecko
  20
  5 tys.
  - W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie – przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo, jak długo, gdyż także jest przepełniony i nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.
 • Aparat ortodontyczny na zębach
  1
  6
  Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.
 • Mandarynki
  2
  Już cztery małe mandarynki zaspokajają dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Jakie są najlepsze?
 • Monika Jarosińska

  Bynajmniej nie seksownie... Trudny do zniesienia prześwit w sukni Moniki Jarosińskiej. FOTO

 • Robert Janowski, Monika Janowska

  Żona Roberta Janowskiego o jego chorobie: To wszystko spadło na nas znienacka

 • Cezary Pazura

  Czy Cezary Pazura zagrałby w "Klerze"? "Smarzowski jest wybitnym reżyserem..."

Zobacz więcej