• dieta owoce morza
  2
  Coraz częściej lądują na naszych stołach. Mowa oczywiście o owocach morza, które mimo oryginalnego smaku, mają też dużo wartości odżywczych. Dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety?
 • Truskawki
  2
  16
  26.06.2016, 23:21

  Truskawki? Na zdrowie!

  Sezon na truskawki trwa w Polsce w najlepsze. W kolejce po nie na osiedlowych bazarkach czy przysklepowych straganach chętnie ustawiają się zarówno dzieci, jak i dorośli. I zdaniem dietetyków – to bardzo dobrze, bowiem owoce te, oprócz niezaprzeczalnych walorów smakowych, dostarczają też wielu witamin i pozytywnie oddziałują na organizm.
 • Pączek
  Na czym polega jedzenie emocjonalne? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Marta Pawłowska, trener zdrowia rodziny i mentor żywieniowy. Dlaczego, gdy mamy gorszy humor nie wybieramy tego, co zdrowe do jedzenia? - Słodycze wydają nam się większą nagrodą, większym pocieszeniem - powiedziała Pawłowska. Jak temu zapobiec?
 • Chrzan
  1
  3
  Mikołaj Rey z "Dzień Dobry TVN" wybrał się do Puszczy Kampinowskiej, gdzie właścicielka gospodarstwa agroturystycznego Małgorzata Piotrowska wyjaśniła mu m.in., jakie są właściwości chrzanu. Razem przygotowali zupę chrzanową. Jakich składników użyli? - Im mniejsza średnica korzenia chrzanu, tym większa ilość składników antynowotworowych - powiedział podróżnik kulinarny w studiu programu. Czy w kuchni francuskiej występuje chrzan?
 • Kobieta kupuje mleko
  7
  257
  Zanim sama wykluczysz ze swojej diety wybrane produkty, przeczytaj, dlaczego – zamiast sobie pomóc – możesz zaszkodzić. Dr n. med. Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii tłumaczy, dlaczego ważna jest diagnostyka nietolerancji pokarmowych i jak dobra dieta wpływa na leczenie choroby Hashimoto.
 • Dziecko prezentuje mięśnie
  1
  Zamiast pogadanek z młodzieżą o znaczeniu wody i zdrowego odżywiania, lepiej promować modę na "bycie fit" - zaproponowała Danuta Kozakiewicz, dyrektor szkoły podstawowej 103 w Warszawie, podczas debaty Polskiej Agencji Prasowej "Woda i napoje a zdrowie dzieci".
 • Złość
  1
  Wiele dzieci jest niewłaściwie nawodnionych - piją za mało i często niewłaściwe. Zdaniem ekspertów woda powinna stanowić 60%-80% płynów spożywanych przez dzieci. Tymczasem tylko około połowa objętych badaniem dzieci piła w ciągu ostatnich 24 godzin wodę, za to blisko 80% z nich sięgnęło w tym samy czasie po coś słodkiego do picia.
 • Dziecko pije wodę
  1
  Czy warto pić do posiłku? - to jedno z pytań, na które odpowiadali uczestnicy debaty Polskiej Agencji Prasowej "Woda i napoje a zdrowie dzieci".
 • Kobieta z dzieckiem na zakupach w sklepie spożywczym
  Etykieta to dla konsumenta główne źródło informacji o produkcie. Szczególnie ważną rolę pełnią oznakowania na produktach spożywczych, ponieważ wyroby te stanowią dla nas źródło energii i różnorodnych, cennych składników odżywczych, jakie należy spożywać w odpowiednich ilościach i proporcjach każdego dnia. Warto więc mieć świadomość, jakie informacje powinny się znaleźć na opakowaniu produktu spożywczego, a także umieć odróżnić od siebie te najczęściej mylone, czyli tabelę wartości odżywczych od listy składników produktu, bo przecież od świadomego zakupu zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
 • Napój z truskawkami
  1
  3
  Mamy szczyt sezonu na truskawki. Warto z tego skorzystać i objadać się nimi do woli. Smakują jako dodatek do naleśników, makaronu, a nawet sałatek warzywnych i dań z dodatkiem grillowanego mięsa. Można również przygotować z nich nalewkę.
 • Smarowanie pieczywa masłem
  1
  Masło czy margaryna - to najpopularniejsze pytanie, które pojawia się w sporze o to, czym smarować pieczywo. Dla kogo są przeznaczone te najczęściej używane produkty? Czym kierować się przy ich wyborze? I czy w ogóle jest się o co spierać? Odpowiadamy na te pytania wraz z ekspertami kampanii „Poznaj się na tłuszczach".
 • Kalafior dla cukrzyka
  6
  9
  Dietetycy najczęściej zachwalają intensywnie kolorowe warzywa i owoce: bakłażany, szpinak, pomidory. Tymczasem także te białe skrywają masę prozdrowotnych właściwości.
 • Aleksandra Kwaśniewska

  Skąd ta zmiana? TE zdjęcia Oli Kwaśniewskiej wywołały lawinę domysłów...

 • Sylwia Grzeszczak

  Sylwia Grzeszczak wściekła na fankę: Na moich koncertach nigdy nie pozwolę na takie coś

 • Alcatel Idol 4S

  "Jaki ładny telefon! To... Alcatel?!" Idol 4S, czyli jak zaskakujący może być smartfon [TESTUJEMY]

Zobacz więcej