• Czekolada
  1
  1
  Czekolada to połączenie przyjemności płynącej ze smaku oraz jej korzystnego działania na nasz organizm. Słodkość zawiera ponad 600 substancji pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Jej jedzenie korzystnie wpływa na nasz system nerwowy. Oto 6 powodów, dla których jeszcze bardziej pokochasz tę przekąskę.
 • Dziewczynka je posiłek
  1
  1
  Zanim odmówisz dziecku posiłku po dobranocce, przeczytaj, czy rzeczywiście kolacja po 20:00 w przypadku najmłodszych grozi otyłością.
 • Makaron i dynia
  3
  Przez lata wokół żywności, którą spożywamy powstaje wiele mitów. Wokół potraw z makaronem pojawiło się wiele sprzecznych informacji. Jednak najnowsze badania potwierdzają, że nie sam makaron tuczy, a nieodpowiednio dobrane do niego dodatki oraz sosy. Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu zapewnia długie poczucie sytości i nie podnosi poziomu glukozy we krwi. Dlaczego jeszcze warto do swojej diety włączyć makaron?
 • Kobieta w szortach
  1
  Wielkimi krokami zbliża się sezon bikini oraz kolorowych, letnich sukienek. W czasie wakacji lub urlopu, chcemy prezentować się zjawiskowo, niepowtarzalnie i lekko. Niestety, niektóre produkty sezonowe, dostępne na naszym rynku, mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wzdęcia. Jak w tym szczególnym okresie zapobiegać takim przypadłościom? Jakich produktów spożywczych unikać, aby zapobiec tzw. „bębnicy”?
 • Grillowane owoce
  1
  Grillowanie to jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu Polaków. Jak sprawić, aby tłuste potrawy stały się mniej kaloryczne? Jest na to kilka sposobów. Tłuste kiełbasy, kaszanki i mięsa warto zastąpić chudym drobiem. Ciężkie sosy do potraw z grilla zmień na dipy, bazujące na jogurtach naturalnych oraz ziołach. Jak jeszcze oszukać zbędne kalorie?
 • Jajka
  7
  Jajka to niedoceniony składnik naszej diety. Niesłusznie uważa się, że to one są źródłem złego cholesterolu. Powinny być obowiązkowym składnikiem diety każdego miłośnika sportu, ponieważ białko oraz witaminy budują mięśnie i dodają siły. Oto 6 powodów, dla których nie może zabraknąć ich w waszej diecie.
 • Otyłe dziecko
  1
  Chirurgia bariatryczna zajmuje się leczeniem patologicznej otyłości i polega na operacyjnym zmniejszeniu żołądka. Kto kwalifikuje się do takiego leczenia i jakie są konsekwencje takiej operacji?
 • Pieczone ziemniaki
  15
  273
  Nie mamy dobrych wieści dla smakoszy ziemniaków. Okazuje się, że częste ich spożywanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem nadciśnienia tętniczego.
 • Pomidory i ogórki
  5
  4
  Każdy z nas ma ulubione produkty, które lubi ze sobą łączyć. Pewne produkty spożywcze powinny być nawet jedzone razem nie tylko ze względu na smak, ale również wartości zdrowotne. Niestety, istnieją również takie składniki, których nigdy nie powinniśmy łączyć w jednym posiłku. Sprawdź, co jeść razem, a co osobno.
 • Kobieta trzyma dżinsy
  2
  Zastanawiasz się, które działania są bardziej opłacalne w walce o szczupłą sylwetkę: modyfikacja codziennego jadłospisu czy regularne treningi? Uczeni znają odpowiedź.
 • Dziecko prezentuje mięśnie
  3
  U dzieci szkolnych objętych przez dwa lata szwajcarsko-polskim programem edukacyjnym „Zachowaj równowagę” otyłość zmniejszyła się o 1 punkt procentowy - poinformował dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie prof. Mirosław Jarosz.
 • Dlaczego warto jeść szparagi?
  5
  20
  Świetnie smakują szparagi zapiekane z szynką parmeńską, serwowane z jajkiem sadzonym lub jako główny składnik zupy-kremu. Zajadaj się nimi na zdrowie!