• Dlaczego warto jeść porzeczki?
  1
  11
  Czerwone, czarne, białe - wybierz swoje ulubione i jedz je do woli. Bo porzeczki są bardzo zdrowe, mają niewiele kalorii, za to dzięki dużej zawartości błonnika sycą na długo.
 • Kobieta w ciąży pije wodę
  2
  2
  Odpowiednie nawodnienie w czasie ciąży i karmienia jest kluczowe zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka. Jak wynika z najnowszych badań, wiedza kobiet w ciąży i matek karmiących piersią na temat nawodnienia jest niepokojąco niska. Ponad 60% kobiet nie jest świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie w tym szczególnym okresie. Aż połowa z nich popełnia prosty błąd – wypija za mało wody. Ponieważ świadomość dotycząca nawodnienia wśród kobiet ciężarnych i karmiących jest wciąż niska, potrzebne jest prowadzenie szerokiej edukacji w tym zakresie.
 • Dziecko śpi
  1
  1
  Już nawet małe dzieci cierpią na bezsenność. Czym to jest spowodowane? Jak im pomóc?
 • Kosz z warzywami
  3
  - Chodzi o to, żeby każdy posiłek, który spożywamy, miał w swoim składzie albo warzywa, albo owoce - podkreśla dr n. med. Marta Mańczuk, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  2
  Ryzyko czerniaka, wyjątkowo groźnego nowotworu skóry, najbardziej zwiększają powtarzające się, krótkotrwałe ekspozycje na światło słoneczne, szczególnie oparzenia słoneczne – ostrzega dermatolog z Lublina Joanna Nowak.
 • Mężczyzna ma zawał serca
  3
  Liczba zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych w 2020 roku przekroczy 200 tysięcy. Najbardziej zagrożone są osoby z rodzinną hipercholesterolemią – ocenił profesor Michał Zakliczyński ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
 • JEMEN. WALCZĄ Z EPIDEMIĄ CHOLERY
  4
  3
  1759 zmarłych i ponad 332 tysiące zarażonych - tak prezentuje się tragiczny bilans epidemii cholery, która od kwietnia ubiegłego roku rozprzestrzenia się po wstrząsanym wojną domową Jemenie. Szpitale są przepełnione, władze zarządzają akcje dezynfekowania ujęć wody i oczyszczania ulic z zalegających śmieci, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Wywołujący cholerę przecinkowiec cholery przenosi się na dłoniach i przez odchody zakażonych osób. Najłatwiej się zarazić, pijąc zanieczyszczoną bakteriami wodę.
 • Jabłka
  2
  6
  Chociaż istnieją ogólne, uniwersalne zasady dotyczące zbilansowanej diety, skład naszego codziennego menu należy dostosować również do wieku, płci, stopnia aktywności fizycznej czy stanu zdrowia. Seniorzy, których organizmy pracują już w nieco inny sposób niż przed laty, z pewnością powinni zwracać szczególną uwagę na spożywane produkty. Niestety, wielu starszych ludzi nie jest świadomych tego, jak duży wpływ na stan ich zdrowia i komfort życia ma odpowiednie odżywianie.
 • pacjent dokumentacja
  Chaos prawny, spadek skuteczności leczenia, ograniczenie dostępu do terapii, wydłużenie kolejek, a tym samym podwyższone ryzyko zgonów pacjentów - te i wiele innych zagrożeń przewidują lekarze i organizacje pacjentów cierpiących na zapalenie wątroby typu C po wejściu w życie rozporządzenia prezesa NFZ wprowadzającego zasadę, że szpitale będą mogły stosować w leczeniu tej choroby wyłącznie tą terapię, która zostanie wyłoniona w ramach przetargu centralnego. Fundusz uspokaja: zmiany mają tylko poprawić sytuację.
 • Kolejka do lekarza
  4
  Korzysta z nich ponad 2 mln Polaków, ale rynek wciąż jest w powijakach i oparty na nieskomplikowanych usługach medycznych. Na kolejny stopień potrzeba więcej pieniędzy i otwartości rządzących oraz specjalistów.
 • Kobietę boli głowa
  2
  Chęć, by być chorym i wzbudzać tym współczucie u innych. Dążenie do tego, by lekarze zrobili niepotrzebną operację i przy okazji odebrali zdrowie oraz zdeformowali ciało. Tak zachowują się osoby cierpiące na zespół Münchhausena, czyli zaburzenie pozorowane.
 • Banknot 500 euro
  3
  7
  Pół tysiąca euro będzie wynosić we Włoszech kara dla rodziców, którzy nie wywiążą się z obowiązku zaszczepienia dzieci – postanowił Senat pracujący nad rządowym dekretem w tej sprawie. Grzywna została obniżona, bo w poprzedniej wersji wynosiła od 500 do 7,5 tysiąca euro.