• Kobieta gryzie liście buraka
  8
  Co ma wegetarianizm do zębów? Więcej, niż myślimy. Naukowcy twierdzą, że aminokwas występujący m.in. naturalnie w mięsie może zmniejszać odkładanie się płytki nazębnej i w ten sposób przeciwdziałać chorobom dziąseł.
 • Pizza
  3
  1
  Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale jedzenie typu „fast food” nie musi być ani kaloryczne, ani niezdrowe... Wręcz przeciwnie - może stanowić element prawidłowo zbilansowanej diety! Jednak umieszczając tortille czy hamburgery w codziennym menu trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach.
 • Bób z pomidorami, boczkiem
  2
  1
  Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy w pełni cieszyć się z dobrodziejstw natury. To właśnie w tym czasie na naszych stołach goszczą uwielbiane przez wszystkich warzywa: bób, szparagi czy młode ziemniaczki. Ale to nie wszystko! Zobaczcie co jeszcze może znaleźć się w waszym jadłospisie w te ciepłe miesiące i postawcie na odżywianie sezonowe!
 • Czereśnie
  1
  1
  Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy w pełni cieszyć się z dobrodziejstw natury. To właśnie w tym czasie na naszych stołach goszczą uwielbiane przez wszystkich owoce: truskawki, czereśnie i maliny. Ale to nie wszystko! Zobaczcie co jeszcze może znaleźć się w waszym jadłospisie w te ciepłe miesiące i postawcie na odżywianie sezonowe!
 • Napój z truskawkami
  3
  4
  Mamy szczyt sezonu na truskawki. Warto z tego skorzystać i objadać się nimi do woli. Smakują jako dodatek do naleśników, makaronu, a nawet sałatek warzywnych i dań z dodatkiem grillowanego mięsa. Można również przygotować z nich nalewkę.
 • Zajadaj się truskawkami ZDROWO!
  20
  4
  Sezon na truskawki w Polsce jest dość krótki. Dobrze z niego skorzystaj, a skorzysta na tym twoje zdrowie i uroda. Truskawki są bombą witamin i mają wiele udowodnionych naukowo prozdrowotnych właściwości. Zobacz, dlaczego warto objadać się tymi owocami.
 • Jakie są zasady przechowywania żywności?
  2
  2
  Nie tylko dla zachowania wartości odżywczych pożywienia, ale i po to, by zagwarantować bezpieczeństwo, warto wiedzieć, jak przechowywać jedzenie. Dzięki temu można również zachować aromat produktów oraz zapobiec ich psuciu i marnowaniu.
 • Otyłość
  3
  77
  Nadwaga i otyłość wywołują kłopoty ze zdrowiem. Ale bywa i tak, że zbyt wysoka masa ciała jest spowodowana przez rozwijające się już schorzenie. Które choroby zmniejszają szansę na utrzymanie szczupłej sylwetki?
 • Kobieta jedząca słodycze
  1
  1
  Wiele osób marzy o tym, żeby schudnąć, ale słabość do słodyczy często wygrywa. Hiszpańscy naukowcy odkryli zależność między genami a naszymi ulubionymi potrawami. Na czym ta zależność polega?
 • Owies
  2
  3
  Komosa ryżowa, amarantus, pszenica: płaskurka, samopsza i orkisz, a także proso – to bogate w składniki odżywcze i mineralne stare odmiany zbóż, które przeżywają obecnie swój renesans – mówi dietetyk Sandra Ataniel.
 • Banany
  9
  61
  Odcinanie końcówki banana jest dla wielu osób tak naturalne, jak obieranie go ze skórki. Wokół tego malutkiego fragmentu owocu narosło wiele niestworzonych historii. Które z nich są prawdziwe, a które można między bajki włożyć.
 • Pieczywo bez glutenu
  50
  Opracowanie receptur produktów piekarniczych, które po wypieku atrakcyjnie wyglądają, są smaczne, a w składzie nie zawierają w glutenu - to zadania, którego podjęli się naukowcy z Katedry Towaroznawstwa Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 • Doda

  Doda ma 40 proc. utraty słuchu. To koniec jej kariery?

 • Donald Trump, Narendra Modi i Melania Trump

  Takie ZDJĘCIA to rzadkość. Warta fortunę suknia wprawiła Melanię Trump w niezwykle dobry humor...

 • Tomasz Zając

  Ginekolog w TVP stwierdził, że "miesiączka to zło". Internet oburzony, lekarz wydał oświadczenie

Zobacz więcej