Zacznijmy od tego, czym jest prostata. Wiele osób o niej słyszało, nie wszyscy wiedzą, o co dokładnie chodzi. Zazwyczaj orientujemy się dopiero, gdy pojawia się problem. Prostata, czyli tzw. stercz, jest to gruczoł krokowy będący częścią składową męskiego układu płciowego. Znajduje się poniżej pęcherza moczowego, w miednicy mniejszej. Dlaczego jest tak ważny? Przez jego miąższ przebiega część sterczowa cewki moczowej. Gdy dochodzi do przerostu prostaty, na skutek ucisku cewki, pojawiają się problemy z oddawaniem moczu. Charakterystyczne objawy to m.in. trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, słaby lub przerywany strumień, poczucie niepełnego opróżnienia, potrzeba częstego, natychmiastowego korzystania z toalety.

Reklama

Co z tym robić? Gdy zauważymy u siebie takie objawy musimy natychmiast udać się do lekarza. Specjaliści mają konkretną opinię: objawy same nie przejdą, mogą się tylko nasilić, a wówczas może okazać się konieczny zabieg chirurgiczny. Przestrzegają także, że symptomy przerostu prostaty mogą sugerować raka tego gruczołu, tak więc nie można ich lekceważyć. W przypadku stwierdzenia przerostu prostaty, w jego początkowym stadium stosuje się zazwyczaj preparaty pochodzenia roślinnego (przynoszą poprawę u ok. 60 proc. chorych). Gdy problem jest poważniejszy - leki hormonalne.

Nie od dziś wiadomo jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak więc zapobiec przerostowi stercza? Odpowiednia dieta (warzywa, owoce, pestki dyni, słonecznika, mało tłuszczów zwierzęcych) oraz aktywny fizycznie styl życia pozwalają zmniejszyć ryzyko. Bardzo pomocne w profilaktyce prostaty mogą być także masażery. Według badań regularny masaż tego gruczołu w dużym stopniu zapobiega przerostowi prostaty po pięćdziesiątce - przekonuje Robert Strzelecki z salonu erotycznego Refform Fetish Store.

Masażer prostaty (zwany także masażerem męskiego punktu G) to gadżet erotyczny spełniający dwie funkcje: zwiększa doznania erotyczne mężczyzny oraz pozwala utrzymać zdrową prostatę.

Klasyczny masażer ma wielkość od 8 cm do 20 cm długości i jest wykonany z silikonu lub polipropylenu. Za pomocą masażera prostaty mężczyzna mechanicznie stymuluje gruczoł od wewnątrz, czyniąc go bardziej ukrwionym. Taka regularna stymulacja powinna skutecznie zapobiec chorobom związanym z gruczołem krokowym - dodaje Strzelecki. W przypadku korzystania z masażerów prostaty ważna jest ich odpowiednia wielkość (dopasowana do naszego ciała) oraz higiena (przed i po użyciu należy zdezynfekować). Masażery pozytywnie wpływają także na jakość życia seksualnego. Stosunki seksualne są dłuższe a erekcja silniejsza.

Zobacz, jak działa masażer prostaty:

http://youtu.be/oDrxoidjM8Y

Dla wielu mężczyzn jest to temat tabu. Masażer prostaty choćby ze względu na wygląd, źle im się kojarzy. Ale to się powoli zmienia. Panowie zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie ma się czego wstydzić, bo tu chodzi o nasze zdrowie - podsumowuje Robert Strzelecki z Refform Fetish Store.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>