• Irene O’Shea
  1
  2
  Dzielna 102-latka skoczyła ze spadochronem w Australii. To już trzeci taki wyczyn Irene O’Shea.
 • Nie ma danych, które pozwoliłyby prognozować wystąpienie zespołu kruchości u seniorów
  3
  Zespół kruchości objawiający się pogorszeniem sprawności fizycznej, niedożywieniem i większą podatnością na choroby wykazuje lub jest nim zagrożona prawie połowa osób w wieku co najmniej 65 lat – wyjaśniał profesor Tomasz Targowski z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji na zorganizowanej w instytucie konferencji naukowej.
 • Polskie społeczeństwo się starzeje. Potrzebni opiekunowie osób starszych
  12
  48
  Brakuje rozwiązań systemowych, standardów opieki domowej, brakuje również samych opiekunów. Nie mamy również świadomości skali problemu. Tymczasem polskie społeczeństwo starzeje się bardzo szybko. Już w 2050 roku będziemy w grupie najstarszych społeczeństw świata.
 • Kobietę boli głowa
  4
  Po 49. roku życia kobieta może już spodziewać się menopauzy - tak mówią statystyki, jednak czasem sprawa może wyglądać nieco inaczej.
 • Mężczyzna ogląda swoją skórę
  Im jesteśmy starsi, tym w naszej skórze jest mniej kolagenu. W jaki sposób można pobudzić jego produkcję w organizmie? W jakiej formie go uzupełniać?
 • Starszy mężczyzna
  Od czego zależy wysokość emerytury, jak ją podwyższyć i czy warto czekać z przejściem na emeryturę na waloryzację roczną – m.in. na takie pytania odpowiedzą w piątek doradcy emerytalni ZUS podczas "Dnia Seniora".
 • Krew
  7
  W Stanach Zjednoczonych otworzono klinikę, w której oferuje się starszym pacjentom przetaczanie krwi pobranej od młodszych osób. Zabieg ma przywrócić wigor seniorom. Czy transfuzje krwi rzeczywiście odmładzają?
 • Proteza w szklance
  Wokół tematu protez zębowych krąży wiele nieprawdziwych i krzywdzących mitów. Niestety wielu z nas ulega takim stereotypom, w tym także ich użytkownicy. Takie myślenie rzutuje negatywnie na samopoczucie, pewność siebie i samoocenę osób korzystających z protez. Odczuwają oni wstyd, który ogranicza ich w codziennym życiu, przez co często zamykają się w domu i odcinają się od rodziny, przyjaciół oraz pasji. Jednak nie musi tak być. Każdy użytkownik protezy może cieszyć się pełnią życia, bez ograniczeń i poczucia wstydu.
 • Kobieta w średnim wieku biegnie
  3
  Wiele pań po pięćdziesiątym roku życia nie może pochwalić się płaskim lub tylko lekko zaokrąglonym brzuchem, bo na jego miejscu pojawia się piłeczka, która nie chce zniknąć. Dlaczego tak się dzieje? Co jeść, aby zrzucić zbędne kilogramy?
 • Kobieta w średnim wieku
  1
  Objawy menopauzy są jak burza, przychodzą nagle: uderzenia gorąca, później zimne poty, wypieki na twarzy, rozchwiane emocje. To dosłowna kobieca burza hormonalna. A jak ten okres oceniają Polki? Według badania już dla co trzeciej Polki to początek starości, a dla co piątej - moment utraty kobiecości. Dlaczego przekwitanie tak wpływa na kobiecą samoocenę i jak przez nią przejść, by nie doświadczyć jej przykrych skutków? Jak się przygotować do tego kolejnego etapu w życiu kobiety? Wystarczy obserwować swoje ciało, bo każda z nas jest inna, i stosować kilka prostych zasad.
 • Wśród osób w Japonii, które przekroczyły 100 lat, 61.454 to kobiety, a 8.331 - mężczyźni
  2
  4
  W Japonii żyje obecnie rekordowo dużo stulatków – prawie 70 tysięcy. 88,1 procent z nich to kobiety – poinformowało w piątek japońskie ministerstwo zdrowia. Od ubiegłego roku liczba stulatków w 127-milionowym kraju wzrosła o 2014.
 • dieta śródziemnomorska
  1
  1
  Cierpisz na bezsenność, niespokojnie śpisz, w ciągu nocy wiele razy się wybudzasz? Nic dziwnego, że rano jesteś zmęczony i trudno ci normalnie funkcjonować. Możesz to zmienić, modyfikując codzienną dietę. Są pyszne dania, które zapewnią ci spokojny sen.