Aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka, pary powinny wzbogacić swoją dietę o następujące minerały i witaminy:

Reklama

Q10 – znacząco poprawia jakość nasienia
Cynk – zwiększa żywotność plemników, ich liczbę i ruchliwość
Arginina – poprawia ukrwienie narządów rodnych, sprzyjając rozwojowi oocytów i implantacji zarodka
Witaminy B6, B12, C – wspierają płodność kobiet
Kwas foliowy – odpowiada za prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka- W mojej pracy często spotykam kobiety, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Po wykonaniu odpowiednich testów i określeniu niedoborów w organizmie okazuje się, że brakuje im niezbędnych witamin i mikroelementów, które mają wpływ na płodność, m.in. cynku, koenzymu Q10, wapnia, witamin z grupy B czy nawet witaminy C. Po zastosowaniu kuracji naturalnymi suplementami pacjentki wracają do mnie szczęśliwe z wiadomością, że spodziewają się dziecka – mówi Weronika Łapińska, specjalistka Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.
W dzisiejszej bardzo przetworzonej żywności, która nafaszerowana jest sztucznymi dodatkami, coraz mniej jest mikroelementów niezbędnych nam do pełnego zdrowia. Nawet w dobrze zbilansowanej diecie ciężko jest dostarczyć do organizmu odpowiednie ilości np. cynku, który wspiera płodność. W takich przypadkach niezbędne jest suplementowanie diety, ale warto zdecydować się na naturalne i sprawdzone specyfiki.

Gruntowne przygotowanie organizmu na pojawienie się dziecka, wzmocnienie go i odżywienie sprawia, że poczęcie staje się łatwiejsze.