Nietolerancja pokarmowa to to samo co alergia? Fakty i mity

| Aktualizacja:

Im mniejszą wiedzę posiadamy na temat danej choroby, tym więcej mitów narasta wokół jej objawów, diagnozowania oraz samego leczenia. Problem ten dotyczy alergii, bo choć schorzenie to jest bardzo popularne, to wciąż wiele osób ma wątpliwości co do objawów, terapii czy samego dziedziczenia choroby. Wspólnie z ekspertami programu „Zdrowa Ona” – prof. dr hab. n. med. Bolesławem Samolińskim oraz lek. med. Magdaleną Piórkowską postaramy się uściślić co jest prawdą, a co mitem dotyczącym alergii.

wróć do artykułu
  • ~kari
    (2015-12-21 12:22)
    Mój organizm nie toleruje glutenu, co sprawa nie małe problemy czasami. Zastanawiam się jak ludzi mogą dobrowolnie z niego rezygnować, bo dla mnie to nie było łatwe choćby z tego powodu że wiele produktów posiada go w składzie. Do tego stopnia mi to przeszkadza że jak idę do apteki to mam obawy że niczego nie znajdę np: na zaparcia. Ale tu akurat problemu nie było bo jest dicopeg. Życie bez glutenu nie jest łatwe.
  • ~artur
    (2016-06-27 13:23)
    teraz to chyba kazdy jest uczulony na gluten hahaha smieszne to nawet ludzie wymyslaja sobei choroy, a taka alergia to ciezka sprawa i jak sobie nie dobierzesz dobrego leku to bedzie masakra. co roku mam to samo, nos czerwony i obtarty od kataru, oczy lzawia i non stop mam szkliste i ludzie sie pytaja co mi jest. ketraz kupilem hitaxe fast i jak narazie ok, bo normalnie ic mi nie jest. nie chce mi sie spac i juz nie ma takiej powodzi z nosa:P

Może zainteresować Cię też: