Ta kobieta ma dwie waginy. Jak to możliwe?

| Aktualizacja:
X

To niezwykle rzadki przypadek medyczny – dwie macice i dwie waginy w jednym ciele. Ale możliwy. 27-letnia Brytyjka opowiedziała w telewizji o życiu z tym nietypowym problemem.

Lekarze mają na to fachowy termin: uterus didelphys, czyli malformacja macicy. Ponoć ta wada rozwojowa dotyka 1 na 100 kobiet, ale nie zawsze w ten sam sposób i nie zawsze jest prawidłowo diagnozowana. Niektóre pacjentki nawet nie wiedzą, że cierpią na malformację. U części z nich objawia się to bólem, zaburzeniami miesiączkowania, czasem niepłodnością. Niektóre, tak jak u Hazel Jones, dwiema waginami.

27-letnia blondynka zwierzyła się w telewizji śniadaniowej, że zorientowała się, iż coś z nią jest nie w porządku dopiero w wieku 14 lat, gdy zaczęła miesiączkować.

To wcale nie było zabawne. Cierpiałam na potworne skurcze, miałam bardzo obfite krwawienia. Teraz wiem, że to z powodu podwójnej macicy – opowiadała Hazel Jones. Jak dodała, dwukrotnie traciła dziewictwo, a to z tego powodu, że miała również podwójną błonę dziewiczą.

Kobieta zdradziła, że marzy o urodzeniu dziecka, ale boi się, że nie uda jej się donosić ciąży.

Czytaj także: Wypchany biust ratuje życie >>>

Malformacja macicy w wielu przypadkach nie pozwala na macierzyństwo, bo często prowadzi do poronień. Czasem pomaga interwencja chirurgiczna, ale w przypadku dwóch macic i dwóch wagin operacja jest bardzo skomplikowana.

Zdrowie Dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Udostępnij na Facebooku
  • ~Virus
   2012-01-12 18:10
   Jeśli To prawda, to może osiągnąć dwa niezależne orgazmy jednocześnie :-)
  • ~Wojtyła
   2012-01-12 17:21
   Dwie waginy?
   Hmm, to prawie jak niegdyś dwaj bracia Kaczyńscy.
  • ~Wojtyła
   2012-01-12 17:21
   Dwie waginy?
   Hmm, to prawie jak niegdyś dwaj bracia Kaczyńscy.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.