• Zdjęcia rentgenowskie nowotworu płuc
  Pojawiła się pierwsza od 40 lat nowa terapia w leczeniu drobnokomórkowego raka płuca, wyjątkowo agresywnej postaci tego nowotworu, w niemal 100 proc. związanego z paleniem tytoniu - poinformowali w poniedziałek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Rak jajnika. Jak rozpocznać ten nowotwór?
  1
  Efekty leczenia raka jajnika w Polsce, mierzone długością przeżycia pacjentek, są o około 10 punktów proc. gorsze niż w innych krajach Unii Europejskiej – uważają eksperci. Ich zdaniem potrzebne są zmiany w organizacji leczenia kobiet z tym rodzajem nowotworu.
 • Pacjent w szpitalu
  Nawet 84 proc. pacjentów, u których rozpoznano nowotwór NET, nigdy wcześniej o nim nie słyszało, a prawie 50 proc. pacjentów przyznaje, że przed poprawną diagnozą korzystali z co najmniej czterech innych porad lekarskich – poinformowała lekarz dr hab. Anna Sowa-Staszczak.
 • Mężczyzna trzyma się za krocze
  We wtorek rozpoczęły się obchody Miesiąca Świadomości Męskich Nowotworów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, a zarazem przesłaniem kampanii edukacyjnej jest #PROSTAtaAKCJA – poinformował PAP Szymon Chrostowski, prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie.
 • Szacuje się, że ponad 80 proc. chorych na raka piersi wymaga zastosowania radioterapii
  1
  Nowoczesna radioterapia to skuteczna, precyzyjna i bezpieczna metoda leczenia raka piersi – przekonywali we wtorek eksperci podczas konferencji "Zachowaj pierś – radioterapia w leczeniu chorych na raka". Ich zdaniem trzeba obalić mit, że metoda ta niesie ze sobą ryzyko choroby popromiennej. Jak mówił krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej prof. Krzysztof Składkowski, nowoczesne przyspieszacze elektronowe wykorzystywane w radioterapii to "ogromny skok i miernik postępu" w leczeniu nowotworów.
 • Kobieta w ciąży na szpitalnym łóżku
  1
  Liczba kobiet z objawami onkologicznymi w ciąży rośnie, a opóźniona diagnostyka utrudnia leczenie i zmniejsza rokowania – pokazują statystyki. Szczególnie trudny w diagnostyce jest rak piersi. 75 proc. przypadków raka piersi występującego w ciąży jest diagnozowanych po porodzie, a jak wynika z badań Fundacji Rak’n’Roll i Philips Polska, niemal ¼ ciężarnych nie ma wykonywanych badań USG.
 • Jabłka
  1
  Badania profilaktyczne mogą uratować życie i dlatego trzeba je robić – przekonuje podlaski oddział NFZ, lekarze i pacjentki wspólnie z siecią sklepów w Białymstoku. O mammografii i cytologii przypominają specjalne naklejki na owocach i warzywach.
 • Michał Pałubski
  7
  Rak jądra to najczęstszy przypadek nowotworu wśród młodych mężczyzn do 40. roku życia. Jednak w 90 proc. przypadków jest wyleczalna, jeżeli jest wykryta wcześnie.
 • Badanie piersi: mammografia
  1
  Konieczność poddania się operacyjnemu leczeniu raka piersi stanowi dla kobiety niezwykle ciężki moment w życiu. Strach przed mastektomią, lek przed choroba i utratą kobiecości – to tylko nieliczne uczucia towarzyszące pacjentce. Dlatego w tym okresie bardzo istotne jest wsparcie rodziny i przyjaciół oraz profesjonalna pomoc psychologa. Usunięcie piersi to jednak nie koniec! Współczesna medycyna daje bowiem możliwość skorzystania z rekonstrukcji piersi. Na czym ona polega?
 • Skalpel w ręku chirurga
  Histerektomia jest zabiegiem chirurgicznego usunięcia macicy. Stosuje się ją najczęściej podczas leczenia chorób nowotworowych. Czy można jej uniknąć?
 • Kobieta chora na raka
  Warsztaty terapii simontonowskiej rozpoczną się w poniedziałek, 21 października, w Radomiu. Są one przeznaczone dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich. Mają pomóc w psychicznym radzeniu sobie z chorobą. To pierwsze takie zajęcia organizowane w Radomiu.
 • Wizyta u lekarza
  2
  Trzeba zwrócić na siebie uwagę, kobieta może nawet założyć na głowę czerwony kapelusz, pierwsza wizyta u lekarza jest dla pacjenta najważniejsza – twierdzi prof. Maria Małgorzata Litwiniuk z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Dodaje, że do wizyty trzeba też dobrze się przygotować merytorycznie.
 • Agnieszka Kaczorowska z mężem Maciejem Pelą

  Agnieszka Kaczorowska przyznaje: Jestem żoną wymagającą

 • Małgorzata Rozenek - Majdan

  Rozenek o swoim zamiłowaniu do luksusowych ubrań: Ciężko na nie pracuję

 • Patrycja i Andrzej Sołtysikowie

  Patrycja Sołtysik wyjaśnia, dlaczego żyją z mężem "na dwa miasta". Warszawiakom to się nie spodoba...

Zobacz więcej