Całkowity zakaz wstępu obowiązuje już między innymi w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce czy Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli. Chorych nie można odwiedzać również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Reklama

Ograniczenia w odwiedzinach wprowadziły teraz także lecznice w Krynicy Zdroju i Nowym Sączu. Obejmują one wszystkie oddziały tłumaczy lekarz Andrzej Fugiel, zastępca dyrektora sądeckiego szpitala specjalistycznego. Jak dodaje jest to działanie prewencyjne, które ma zapobiec ewentualnemu szerzeniu się wirusa.

Tymczasem do szpitalnego oddziału ratunkowego w Nowym Sączu w ostatnim czasie prawie co drugi pacjent zgłasza się z objawami grypy czy grypopodobnymi potwierdza Lekarz Witold Górecki. Najczęściej występuje u nich duszność, bóle w klatce piersiowej czy zaburzenia świadomości. Szczególnie dotyczy to osób starszych dodaje Witold Górecki.

Tylko w pierwszym tygodniu stycznia odnotowano w Polsce ponad 130 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Pod koniec grudnia było to 80 tysięcy przypadków.

Reklama