Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny podał już szczegółowe dane na swojej stronie internetowej. Zachorowań a grypę w drugim w drugim tygodniu stycznia było 214 tysięcy.

Reklama

Profesor Andrzej Zieliński - krajowy konsultant do spraw epidemiologii podkreślił, że są to zgłoszone nowe zachorowania. Trudno powiedzieć, ile osób, które były wcześniej zgłoszone, jest jeszcze chorych.

W pierwszym tygodniu stycznia zachorowań było 134 tysiące. W grudniu zanotowano ponad 260 tysięcy zachorowań na grypę i podejrzeń o zachorowanie na grypę.

Tymczasem na Mazowszu liczba zachorowań na grypę i infekcje dróg oddechowych wzrosła nieznacznie. W drugim tygodniu stycznia zarejestrowano 24 tysiące zachorowań podczas, gdy w pierwszym - 22 tysiące. 154 osoby zostały skierowane do szpitala. Zgonów nie odnotowano.

Wiesław Rozbicki - rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Warszawie mówi, że w połowie badanych próbek potwierdza się grypę. Dodał, że liczba zachorowań jest szacunkowa, bo nie wszystkie przychodnie przysyłają dane.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>