Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

10 faktów i mitów na temat ochrony i pielęgnacji oczu

29 grudnia 2016, 01:12
Rozstrzygnięcie prawdziwości najczęściej spotykanych wśród pacjentów faktów i mitów dotyczących ochrony i pielęgnacji oczu jest tym istotniejsze, jeżeli weźmiemy pod uwagę powszechność występowania wśród Polaków dolegliwości oczu i powiek. W wielu przypadkach problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do okulisty, są właśnie konsekwencją braku wiedzy na temat właściwej, codziennej pielęgnacji oczu i powiek – dr n. med. Maciej Osęka.
Rozstrzygnięcie prawdziwości najczęściej spotykanych wśród pacjentów faktów i mitów dotyczących ochrony i pielęgnacji oczu jest tym istotniejsze, jeżeli weźmiemy pod uwagę powszechność występowania wśród Polaków dolegliwości oczu i powiek. W wielu przypadkach problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do okulisty, są właśnie konsekwencją braku wiedzy na temat właściwej, codziennej pielęgnacji oczu i powiek – dr n. med. Maciej Osęka. / Shutterstock
Dolegliwości oczu, takie jak pieczenie, uczucie suchości i nadwrażliwość na światło dotyczą aż 40 proc. osób (głównie kobiet), u których występują jednocześnie problemy powiek. Taki wynika z badania Omnibus przeprowadzonego na zlecenie Verco S.A. Dolegliwości te mogą mieć związek z powstałym w wyniku nieodpowiedniej higieny zapaleniem spojówek i podrażnieniem oczu lub – czego pacjenci są mniej świadomi - zakażeniem nużeńcami - mikroskopijnymi roztoczami, powodującymi zapalenie brzegów powiek.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama