• Wirus grypy
  3
  6
  W okresie od 8 do 15 lutego do przychodni i szpitali w całej Polsce zgłosiło się ponad 270 tysięcy chorych z objawami grypy lub podobnymi do grypy.
 • Kobieta w maseczce
  1
  3
  W tegorocznym sezonie zimowym w Czechach grypa przyczyniła się do śmierci 33 osób. W Polsce na razie wiemy o 4 ofiarach śmiertelnych. Czy w tym roku wirus jest wyjątkowy groźny?
 • Grypa
  3
  1
  W województwie kujawsko-pomorskim jest obserwowana jest wzmożona zachorowalność na grypę. Eksperci uspokajają, że nie ma mowy o epidemii czy pandemii. W szpitalach wprowadzono specjalne środki ostrożności, żeby choroba się nie rozprzestrzeniała.
 • Chory mężczyzna
  4
  W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę – powiedział PAP prof. Adam Antczak.
 • grypa
  Od początku roku w województwie pomorskim odnotowało najwięcej w kraju przypadków zachorowania na grypę lub jej podejrzenia. Szczyt zachorowań przypadł na ostatni tydzień stycznia; w kolejnych liczba zgłoszeń o zachorowaniach spadała.
 • Doktor Paweł Grzesiowski
  4
  Wirus grypy ma zdolność przeżywania na rękach kilkudziesięciu minut, o czym warto pamiętać, bo jest to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia zakażeń – wyjaśniał doktor Paweł Grzesiowski. Jak wskazał, "kaszląca czy kichająca osoba rozpryskuje wirusa na około 1,5 metra”.
 • GRYPA
  32
  W Wielkopolsce liczba chorych na grypę wynosi obecnie ponad 35 tys. osób. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Andrzej Trybusz podkreśla, że dane te nie są alarmujące; w ub. roku pod koniec stycznia chorych było o 20 tys. więcej.
 • Grypa
  W Małopolsce w okresie od 8 do 15 lutego odnotowano ponad 37 tysięcy przypadków zachorowań na grypę. Obecnie sytuacja jest stabilna i odnotowuje się tendencję spadkową. W regionie nie odnotowano w tym roku przypadków zgonu z powodu grypy.
 • Lekarz
  2
  9
  Z powodu grypy lub jej podejrzenia skierowanie do szpitala otrzymało w tym roku ponad 4,6 tysiąca osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Liczba zachorowań na grypę i jej podejrzeń od początku 2018 roku to ponad 1,2 miliona przypadków. W lutym zmarły cztery osoby.
 • GRYPA
  3
  W ciągu jednego tygodnia z powodu grypy zmarły cztery osoby - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Zarejestrowano ponad 270 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na tę chorobę. Największą zapadalność odnotowano na Pomorzu, w Małopolsce i Wielkopolsce.
 • Chora kobieta
  5
  8
  Szczyt zachorowań na grypę przed nami. Niestety, Polacy nadal bagatelizują tę chorobę uważając, że to tylko cięższe przeziębienie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podają jednak, że w Europie aż 40 tysięcy przedwczesnych śmierci może być związanych z grypą.
 • Szczepienie
  11
  6
  Problem tegorocznej grypy polega na tym, że szczepionka jest nieco mniej skuteczna – mówi PAP prof. Paweł Górski, kierownik I Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jednak – podkreślił – szczepienia przeciwko grypie są konieczne, chyba że są autentyczne przeciwwskazania.