Dzień bez mięsa sposobem na świetną figurę?

Zrezygnuj z mięsa choć jeden dzień w roku! To nie przypadek, że na datę obchodów Dnia Bez Mięsa wybrano 20 marca. To dzień poprzedzający kalendarzową wiosnę, a wiosna to najlepszy czas w roku na reformę diety poprzez wzbogacenie jej o świeże warzywa i owoce.

wróć do artykułu
 • ~m.król
  (2013-03-19 22:44)
  "tofu i inne wyroby sojowego" - sprawdzajcie co piszecie przed wysłaniem.

  Fakt faktem, że urozmaicona dieta zawsze działa na plus, ale gdzie jest napisane, że nie spożywanie mięsa jest sposobem na "świetną figurę"? Po prostu trzeba mieć pieniądze na kupno dobrej jakościowo żywności. Soja w większości jest modyfikowana genetycznie, nie zbadano do końca jej "walorów" (czyt. potencjalnych wad), przez co faworyzowanie jej w diecie może mieć różne nieciekawe konsekwencje. Ale o tym bezimienny autor nie wspomina :)
 • ~Veg
  (2013-03-20 17:10)
  Artykuł mało rzetelny - skąd pomysł, że wegetarianie nie mogą pić alkoholu? Natomiast do choćby stopniowej rezygnacji z mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego gorąco wszystkich zachęcam. To proste i przyjemne, a korzyści są niezliczone. "Świetna figura", o której wspomina przedmówca, u wegan jest praktycznie gwarantowana.
  Jak zacząć? Polecam: http://zostanwege.pl/
 • ~Veg
  (2013-03-20 17:13)
  W dodatku:
  - nie, dieta wegetariańska absolutnie nie może się przyczynić do anemii ani niedoborów (przy suplementacji B12, której często brakuje też mięsożercom)
  - nie, B12 nie ma w pieczarkach

  Jeśli chodzi o mleka, jajka, sery, warto rozważyć odrzucenie ich z tych samych względów, z których odrzucamy mięso.
 • ~tuituja2
  (2016-08-24 12:35)
  Jak to "chociaż raz w roku"? Przecież dużo Polaków rezygnuje z mięsa raz w tygodniu.