Wśród mnóstwa zalet leku na uwagę zasługują m.in te: jest bezpieczny, nietoksyczny, nie uzależnia, wspomaga rozwój komórek, nie podrażnia błon śluzowych, nie zawiera wolnych rodników, odkaża, nie reaguje z lekami, wzmacnia odporność, mogą je przyjmować nawet kobiety w ciąży.

Reklama

Oprócz tego koloid sprawdza się także w leczeniu ran i zmian skórnych. Wiele osób, które chorowały na przewlekły i ciężki do wyleczenie trądzik, potwierdziło, iż dopiero srebro koloidalne przyniosło widoczną poprawę w leczeniu. Skóra szybko zaczęła się mniej przetłuszczać, co poskutkowało zmniejszeniem się porów i wyleczeniu zmian ropnych.

Na czym polega cudowna moc tego specyfiku? Według przeprowadzonych badań, srebro jest naturalnym antybiotykiem upośledzającym enzym, który wszystkie patogeny wykorzystują do metabolizmu tlenowego. Już po 6 minutach po ich bezpośrednim kontakcie z lekiem, wszystkie mikroorganizmy giną bezpowrotnie. W badaniach naukowych przeprowadzonych do tej pory nie zanotowano szczepów bakterii i wirusów odpornych na działanie srebra.

Dodatkowo, srebro koloidalne ma właściwości kojące na drogi oddechowe i pokarmowe. Zanotowano jego dobroczynny wpływ podczas leczenia zapalenia migdałków, półpaśca, posocznicy oraz zapalenia pęcherza.Wśród dolegliwości, które można leczyć srebrem znajdują się również: katar, biegunka, hemoroidy, różyczka, ospa, błonica, zapalenie żołądka, okaleczenia i otwarte rany.

Ale uwaga! Należy pamiętać o nieprzekraczaniu zalecanej dawki leku. Agencja Ochrony Środowiska wyznaczyła odpowiednią dawkę dzienną dla organizmu ludzkiego. Jest to 6 łyżeczek dziennie przy wadze 72 kg. Profilaktycznie natomiast wystarczy jedna łyżeczka dziennie, przy przewlekłych schorzeniach - dwie, a dla podniesienia witalności - do 6 łyżeczek. Jedynym przeciwwskazaniem do całkowitego stosowania jest uczulenie na srebro metaliczne.