Dieta light, czyli odchudzanie „torebkami”

2012-05-22 11:22 | Aktualizacja: 11:23
Dieta light walczy z otyłością

Dieta light walczy z otyłością / Shutterstock)

Czego się nie robi, by zachwycać zgrabną sylwetką? W sezonie kusych szortów i opiętych topów panie przechodzą na różne diety. Spora popularnością cieszy się dieta light. Na czym polega?



Pomysł diety light wydaje się bajecznie prosty. Trzeba dostarczyć organizmowi niskokalorycznych posiłków, które zaspokoją zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze i tylko niewielką liczbę kalorii. Nie ma tu mowy o żadnych nadwyżkach energetycznych, które przekształciłyby się w fałdki tłuszczu.

Czytaj także: Lekarze wskazują winnych plagi otyłości >>>

Ale skąd mamy wiedzieć, że porcja jest idealna? I tu znowu dieta light niczym nie zaskakuje. Otóż zapewnia posiłki idealnie dopracowane i gotowe do przyrządzenia z torebki. Tak więc mamy niskokaloryczne zupy i koktajle do przygotowania na ciepło lub zimno. Na deser zaś można sięgnąć po niskokaloryczny batonik, np. karmelowy w mlecznej czekoladzie.

Skoro wszystko jest „pod wymiar”, można przewidzieć, jak dieta będzie działała. Wiele zależy od determinacji osoby odchudzającej się. Może bowiem wybrać 3-tygodniową kurację restrykcyjną (generalnie polecana jest osobom z nadwagą i otyłym), czyli spożywanie wyłącznie produktów z oferty diety light albo kurację mieszaną, czyli zastępowanie niektórych posiłków zupkami czy koktajlami „z torebki”.

Wszystko wydaje się cudowne. Dieta light redukuje masę ciała, a przy tym dostarcza organizmowi składników odżywczych. Spektakularne efekty są już nawet po tylko trzech tygodniach kuracji restrykcyjnej. Czy jest więc jakieś „ale”?

Lekarze przypominają, że przed podjęciem każdej diety (tej również!) warto porozmawiać o tym ze specjalistą i sprawdzić stan zdrowia. Natomiast zadowolone z nowej figury osoby, które zdecydowały się na dietę light, narzekają na smak „torebkowych produktów” i monotonię posiłków. Ale czego się nie robi dla urody?

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Quiz

Co wiesz o diecie Dukana?

Dieta odchudzająca autorstwa Pierre Dukana podbiła Polskę. Szacuje się, że dzięki niej schudło ponad pół miliona Polaków. Jak dużo wiesz o tej metodzie zrzucania nadliczbowych kilogramów?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »





Źródło: dziennik.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 11
  • ~Adam2013-11-02 20:39

    Eurodieta to nie tylko saszetki ale makaron, placki wegetariańskie, muffinki, kilkadziesiąt produktów. www.eurodieta.pl

  • ~eurodieta2013-09-23 23:41

    tylko eurodieta.pl

  • ~Stara baba2013-04-21 08:53

    Po dwóch tygodniach diety 8 kilo mniej, ale ja należę do tych z olbrzymią nadwagą , więc z pewnością ubytki są większe niż u ludzi , którzy mają do zrzucenia 5 czy 10 kilogramów. Samopoczucie bardzo dobre, energii mi nie brakuje, a koktajle diety light mieszam z tymi z diety Allevo i już nie jest tak monotonnie. A Klara raczej nie jest dietetykiem skoro poleca odstawienie węglowodanów. W swoim 50 letnim życiu nie spotkałam lekarza czy dietetyka, który by do tego namawiał. Lekarze mogą co najwyżej zachęcać do OGRANICZENIA spożycia i zamiany na pełnoziarniste produkty bogate w błonnik.

  • ~Beata2012-12-12 15:31

    Polecam dietę strukturalną dr Bardadyna. Dieta naprawdę skuteczna i zdrowa. Bogata w różnego rodzaju składniki, które są niezbędne do prawidłowego odżywiania. W diecie znajdują się wspaniałe koktajle,pyszne dietetyczne desery,sałatki owocowe. Dieta strukturalna jest więc zróżnicowana i stosowanie jej to nie wyrzeczenia, ale przyjemność.Więcej o diecie na stronie: www.dietastrukturalna.pl

  • ~Kamilka :)2012-08-06 13:38

    Witam dziewuszki-ja od tygodnia jestem na Diecie Light-efekt?5kg mniej!!!Za trzy tygodnie to już chyba zmiana garderoby-polecam bo działa !! Ps. A nadwagę mam od małego, dziś mam 33lata..

  • ~silki2012-07-03 14:41

    O matko ale głupie te komentarze. Szczególnie ten "dietetyka i lekarza". Żeby sprawdzić czy dieta torebkowa zawiera dużo węglowodanów wystarczy przeczytać jej skład. Bo jest wręcz odwrotnie. Strasznie niedokształecni ci lekarze - szczególnie na Zachodzie :)

  • ~elvira2012-06-02 23:06

    W eurodiecie jest duzo wiekszy wybor i lepiej smakuje

  • ~mhg2012-05-23 15:39

    bez przesady, nie sądzę, że koktajle z torebek odchudzą na stałe, bez efektu jo-jo. Fakt, wierzę, że czerwona herbata pu-erh wspomaga odchudzanie i dlatego piłam, piję i będę pić perfect slim Irvinga, aby efekt odchudzania nie zamienił się w dodatkowe kilogramy.

  • ~Maksior2012-05-22 22:55

    Najlepsza, najprostsza, ultraskuteczna dieta na świecie to MŻ - Mniej Żreć