Odkrycie 16-letniej Kanadyjki Janelle Tam może na dobre zrewolucjonizować walkę ze starzeniem się. Tam odkryła, że celuloza drzewna działa jak silny antyoksydant i może być wykorzystywana zarówno w przemyśle kosmetycznym jak i spożywczym.

Reklama

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

To odkrycie z czasem może mieć duży wpływ na przemysł kosmetyczny i spożywczy. Dokonanie Janelle Tam zostało nagrodzone w konkursie naukowym 2012 Sanofi BioGENEius Challenge Canada, jej praca zostanie również zaprezentowana w konkursie międzynarodowym, który odbędzie się w czerwcu w Bostonie.

To odkrycie może być istotnym wsparciem przy chemioterapii, odkryte właściwości celulozy mogą być wykorzystywane do konserwowania produktów spożywczych, a także w produkcji preparatów przeciwzmarszczkowych - wyjaśniła Janelle Tam.

Nastolatka wspomina, że jej odkrycie nie doszłoby do skutku, gdyby nie wsparcie taty, profesora inżynierii chemicznej. Jestem bardzo podekscytowana na myśl o konkursie międzynarodowym - przyznaje Tam.

Dziękuję również osobom, które wspierały mnie przy realizacji projektu. Szczególne podziękowania należą się mojemu tacie. W pewnym momencie chciałam się poddać i porzucić badania, ale tata przypomniał mi, że w nauce nie zawsze chodzi o sukces - dodała.

Czytaj także: Przeżyć wszystkich? Uczeni zdradzają patent na długowieczność >>>

Reklama