Gwiazdy jednego z najbardziej prestiżowych klubów sportowych na świecie, FC Barcelona, namawiają swoich fanów do zdrowego trybu życia. "Rzuć palenie z Barcą", to projekt, który powstał przy współpracy z Komisją Europejską w celu walki z nałogiem palenenia papierosów.

Reklama

Podejmując tę współpracę, pragniemy pomóc kibicom piłki nożnej z całej Europy odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem. Zachęcamy ich, aby o własne zdrowie troszczyli się z taką samą pasją, z jaką traktują ten piękny sport - powiedział prezes FC Barcelona, Sandro Rosell, podczas przemówienia inauguracyjnego współpracę w siedzibie głównej Komisji Europejskiej w Brukseli.

Nowy projekt łączy pozytywne przesłanie z opartymi na dowodach naukowych, skutecznymi narzędziami kampanii "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma" prowadzonej przez Komisję Europejską. Inicjatywa "Rzuć palenie z Barcą" nie ogranicza się jednak do pouczających haseł i teoretycznego uświadamiania, jaki negatywny wpływ na zdrowie ma nałogowe palenie tytoniu. Nowa kampania oferuje kibicom Barcy, fanom piłki nożnej i sportu w ogóle, spersonalizowany program treningowy, który zawiera codzienne wskazówki jak rzucić palenie, a także gorący doping piłkarzy i członków klubu FC Barcelona.

Wszyscy w Barca doskonale rozumiemy, jak ważna w przezwyciężaniu trudności jest praca zespołowa. W kampanii "Rzuć palenie z Barcą" chcemy naszym fanom pokazać, że jesteśmy jedną drużyną i pomóc im wygrać z nałogiem nikotynowym. Oferujemy porady, słowa otuchy, zachęty i pomoc praktyczną. Apeluję do wszystkich palaczy, aby przyłączyli się do naszej kampanii - dodał Rosell.

Kampania oparta jest na programie iCoach - skutecznej platformie internetowej, z której w Europie korzysta już niemal ćwierć miliona osób, które podjęły walkę z nałogiem. Od dziś, program iCoach jest dostępny jako aplikacja na iPhone'a oraz smartfony z systemem Android, a co najważniejsze, jest bezpłatny.

"Rzuć palenie z Barcą" to nie pierwszy projekt antynikotynowy, w który zaangażował się uwielbiany przez miliony kibiców na świecie klub sportowy. Pierwsza kampania, "Barca wolna od tytoniu" polegała na wprowadzeniu zakazu palenia tytoniu na wszystkich obiektach FC Barcelony. Było to o tyle trudne zadanie, bo Hiszpania jest jednym z najbardziej liberalnych państw w Europie, jeśli chodzi o palenie. Jeśli tam podziałało, może udać się i na szerszą skalę.