Nerwoból, a może zawał? Objawy nerwobóli w okolicach klatki piersiowej

| Aktualizacja:

Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.

wróć do artykułu
  • ~Pik
    (2017-04-19 07:23)
    Takiego bolu sie nie ocenia tylko dzwoni po pogotowie lub jesli szpital blisko pędzi sie autem( jako pasazer) na izbe przyjec
  • ~M
    (2017-04-19 14:36)
    Zamknięta czakra serca. Tyle.
  • ~Lucynka
    (2017-04-19 14:40)
    Moja mama kilka miesięcy temu skarżyła się na serce, to kupiłam jej Biovital z żelazem i głogiem. jakiś czas juz stosujemy go zresztą obie, do tego spacery codziennie bez względu n pogodę i z sercem juz dużo lepiej.
  • ~konował
    (2017-04-20 09:47)
    32 lata jestem lekarzem.10 ordynatorem.i nie umiałbym na to pytanie -bez badań( ekg troponina,ckmb i echo) odpowiedzieć. gimbusie
  • ~Olka
    (2017-04-20 21:53)
    Dbajcie o swoje serce, To najważniejsze! Trzeba zapobiegać problemom, u mnie w rodzinie jest nadciśnienie a głóg działa super na to, dużo aktywności i jak najmniej stresu.jak stres to bierzcie magnez, u mnie działa :)
  • ~Ambar
    (2017-04-23 21:18)
    Najgorzej, że nie zawsze się to wyczuje... Moja babcia ostatnio miała zawał "przechodzony"... 3 dni tak chodziła! Doprawdy nie warto ryzykować. Trzeba dbać o zdrowie w każdym wieku... Nie tylko samą dietą, ale witaminami! Dla lepszego zdrowia i samopoczucia przyjmuję Biovital - odkąd pamiętam gości w rodzinnej apteczce... Wiadomo, że różnie ze zdrowiem bywa i wszystkiego nie unikniemy, ale warto o siebie dbać.
  • ~znachorka
    (2017-05-07 18:01)
    Równie dobrze może to być po prostu niedobór żelaza. Niekoniecznie musi być to zawał, dlatego warto przejść się do lekarza. A poza tym warto dbać o odpowiednią dietę albo po prostu przyjmować witaminy do swojego organizmu. Ja kiedyś miałam częste skurcze i zaczęłam korzystać z Biovitalu, bo ten jest w płynie i szybko się wchłania :D
  • ~Basia
    (2017-07-25 11:06)
    Z takim bólem się nie igra. Warto iść do lekarza i się przebadać. Jeśli się okaże, ze to nerwobóle to ja osobiście doradzam leczenie w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii. Nie ma co faszerowac się tabletkami przeciwbólowymi. Co prawda czasem zdarza mi się oczywiście ze taką tabletką się wspomogę ale swoje leczenie opieram głównie na zabiegach w RehaPro.
  • ~gUpia
    (2019-02-17 13:34)
    Moja babcia ma chore serce, ale kompletnie go nie leczy. Dzisiaj obudziła mnie z wiadomością, że bardzo ją boli i nie wie czy to nie zawał. Chciałam wezwać pogotowie, albo poprosić rodziców aby ją zawieźli do szpitala. Kiedy do nas przyszli, usłyszałam (od babci), że chcę się jej pozbyć sugerując szpital. Zmierzyli jej puls ręką, dali apap i tyle. Nie wiem czy to ja jestem nienormalna, czy jednak inni.

Może zainteresować Cię też: