Oczy przed ekranem... czyli jak oglądać, by nie popsuć wzroku

| Aktualizacja:

Zarówno ekran telewizora, monitor komputera czy wyświetlacz smartfona lub tabletu mogą mieć szkodliwy wpływ na oczy. Warto wiedzieć, jak dbać o wzrok i zapobiec problemom z oczami.

wróć do artykułu
 • ~ika
  (2017-10-09 15:37)
  Przy długim siedzeniu przed komputem zaczęłam zauważać, że moja ostrość widzenia nieco się popsuła , trochę się tym zmartwiłam a poza tym oczy też zaczęły się męczyć, boleć. Wizyta u okulisty nic nie wykazała. Ale poradzono mi łykać jedną tabletkę dziennie lutezanu, po miesiącu już było lepiej, wzrok mi się tez wyostrzył ale zamierzam dlaej lykac te tabletki.
 • ~klusek
  (2017-12-02 15:14)
  Brałam lutezan jakiś czas temu i na prawdę po nim wzrok znacząco mi się poprawił. Ostrość super, zero rozmytego obrazu. Nadal go łykam bo sporo mam pracy przed komputerem a i nie zawsze mam dobre światło.
 • ~angolka68
  (2018-02-10 18:03)
  moja córka ślęczy nocami do matury, kupiłam jej nawet specjalną lampkę żeby odciążyć wzrok, ale martwię się, bo widzę jak coraz częściej w ciągu dnia mruży oczy i odsuwa książkę coraz dalej. nie mogę jej namówić na wizytę u okulisty, wymyśla mi, że kolejki długie, że musiałaby zwalniać się ze szkoły a teraz nie jest w stanie, bo boi się, że coś zawali. Poradżcie mi jak przemówić jej do rozumu albo co zrobić żeby trochę jej pomóc z tymi oczami
 • ~lolek22
  (2018-05-29 00:49)
  oczy mamy jedne więc należy o nie dbać i nie można o nich zapominać. dlatego też ja jak długo pracuje przy kompie to mam w zanadrzu krople Starazolin. Bardzo mi pomagają poprawić komfort moich oczu i je odżywić.
 • ~ewelina123
  (2019-09-16 11:47)
  No tu nie ma metody cudu. Czasem trzeba dać oczom odpocząć i tak to już jest. Ale w moim przypadku jak się okazało czytniki są dużo mniej męczące od tradycyjnych książek. Mam inkbooka prime hd