Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Każdego dnia zabija 10 mężczyzn - RAK PROSTATY. 5 faktów o nowotworze

11 listopada 2016, 22:42
Rak prostaty rozwija się powoli i we wczesnym stadium nie daje charakterystycznych objawów. Początkowo ograniczony jest do stercza, a w toku rozwoju nacieka tkanki otaczające gruczoł krokowy i tworzy przerzuty w węzłach chłonnych. Dlatego tak istotne są badania, których mężczyźni często unikają
Rak prostaty rozwija się powoli i we wczesnym stadium nie daje charakterystycznych objawów. Początkowo ograniczony jest do stercza, a w toku rozwoju nacieka tkanki otaczające gruczoł krokowy i tworzy przerzuty w węzłach chłonnych. Dlatego tak istotne są badania, których mężczyźni często unikają / shutterstock
Każdego dnia z powodu raka prostaty umiera w Polsce 10 mężczyzn. Już sam ten fakt powinien mobilizować panów do regularnych profilaktycznych badań. Większość jednak unika ich jak ognia, a do lekarza trafia zwykle dopiero po długich namowach bliskich.
Reklama
Reklama
Tematy:
prostata objawy raka gruczoł krokowy badać się leczyć raka profilaktyka nowotwór prostaty diagnoza rak prostaty

Powiązane

Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Stan2
  2016-01-01 20:47
  Zrobic PSA, nawet za opłatą 35 zl, co rok. Po 60, co pół roku. Cały problem rozwiązany. Jak wynik powyżej 3,5, to alarm.
  3
  zgłoś
 • badany
  2015-12-31 12:00
  Badanie urologiczne w tej sprawie polega na wpakowaniu paluchów w odbyt , jeśli nie jesteś gejem hemoroidy na następne lata zapewnione , nasza medycyna jest na poziomie średniowiecza, dobrze że nie pakują osikowego kołka .
  9
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Medyk bydlęcy
  2015-03-29 22:58
  ~Przychodnia urolog Pomyliłeś rozpoznania. Piszesz o raku jąder. Rak prostaty bierze się stąd, że mężczyzna po pięćdziesiątce ma już żonę, która zaspokoiła swój popęd, znaczy urodziła dzieci i więcej nie chce, bo nie musi. Osobne łóżko, często osobna sypialnia. A mężczyżnie nadal "to" pracuje. Nie znajdując ujścia śluz zwiększając swoją objętość poprzez ucisk negatywnie oddziaływuje na gruczoł krokowy, a ten zwyrodnieje. W następstwie rak. Ot i taki właśnie los faceta po 50-ce, który wierny żonie zaciśnie zęby, zaczyna drinkować żeby jakoś zasnąc, ale gruczoł pracuje. Znałem kilku facetów, którzy już na cmentarzu, a którzy spali w "drugim" pokoju.
  9
  zgłoś
 • emeryt 5
  2015-03-29 12:38
  Spirytus w małych ilościach jest lekiem (niektórzy przesadzają z tym leczeniem) i podobnie jest z kwasem pruskim (wit. b17). Można poczytać w internecie pod hasłem witamina b17 o właściwościach tej witaminy w walce z komórkami rakowymi. Należy więc spożywać dużo produktów zawierających tę witaminę, czyli pieczywo ciemne ziarniste, kasze,migdały, jagody, pestki owoców, a szczególnie pestki moreli.
  2
  zgłoś
 • Przychodnia urolog
  2015-03-29 11:35
  Powodem też jest noszenie ciasnych majtek,slipek itp.następuje stałe podgrzewanie narządów i jest to sztuczne, a nie naturalne,gdyż natura u człowieka umiejscowiła ten narząd poza ciałem,a nie wewnątrz,tak aby nie przegrzewać,a nawet chłodzić,u niektórych zwierząt natura schowała do wewnątrz ten narząd,aby utrzymywać stałą temperaturę,młodzi robią wielki błąd uciskając obcisłymi jak tylko można slipkami itp.skutki przychodzą póżniej,ale są tragiczne w efekcie.Coraz młodsi są dotknięci,to są przyczyny inne od genetycznych.
  3
  zgłoś
 • rht
  2015-03-29 11:07
  To są efekty jak na wizytę do Urologa czeka się POnad 1 rok !!! A Minister Zdrowia to najgorszy bufon rządu !
  11
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • siesiek
  2015-03-29 07:46
  czy będąc aktywny seksualnie też mi to może grozić czy tylko geny odziedziczone i skąd ta dolegliwość się bierze .
  7
  zgłoś
 • eedek
  2015-03-28 23:55
  HIFU to metoda bez historii. To że pacjent idzie do domu następnego dnia o niczym nie świadczy. Czy jest wyleczony okaże się dopiero za 2-3 lata. Poza tym jest to metoda droga, sprowadzona do Polski prywatnie i nierefundowana przez NFZ. Podobnie nano knife. Ta metoda jest pewniejsza bo przynajmniej jako jedyna z tych nowych metod jest oficjalnie uznana w USA Ale kosztuje 45 tys i też nie jest refundowana w Polsce.
  3
  zgłoś
 • Andrzej
  2015-03-18 18:22
  Co z tego, że mam wykryte komórki rakowe. JAK NA NOWĄ METODĘ HIFU MUSZĘ NAZBIERAĆ 25 TYSIĘCY
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama