Grzyb, który zabija raka. Naukowcy: Rośnie w Puszczy Białowieskiej

| Aktualizacja:

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej, którzy badali zastosowanie grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej w leczeniu nowotworów, złożyli wniosek patentowy dotyczący użycia korzeniowca sosnowego w walce z rakiem jelita grubego.

wróć do artykułu
  • ~ ~
    (2019-01-07 20:50)
    Grzyb, który zabija w ludziach wiarę to rydzyk!
  • ~taaa
    (2019-01-07 22:13)
    Ale leku z tego nie będzie. Żadna firma farmaceutyczna nie podejmie ryzyka wyprodukowania na bazie ekstraktu leku, bo w przypadku naturalnej substancji, która jest dostępna dla wszystkich nie ma możliwości zabezpieczenia jej na wyłączność i czerpania z tego tytułu dochodów. Raczej można się spodziewać podjęcia prób zsyntetyzowania podobnie działającej substancji chemicznej. Może nawet nie będzie ona tak skuteczna ale za to taki związek można opatentować a tym samym firma, która wprowadzi na rynek taki lek ma go na wyłączność i ma gwarancję, że uda jej się odrobić koszty poniesione na badania i wprowadzenie na rynek leku, a nawet dobrze na nim zarobić. Wszak firmy farmaceutyczne to są biznesy a nie organizacje dobroczynne.
  • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,,,...,,,...,,
    (2019-01-08 02:47)
    To nic nowego. Już dawno amerykańscy naukowcy odkryli grzyb , który zabija raka . Jest to grzyb atomowy.
  • ~Prof Dr Kszysztof Kononowicz
    (2019-01-08 04:54)
    Wyciag ze sromotnika muchomora nie tylko zabija raka, ale rowniez jego zywiciela.
  • ~Kazik
    (2019-01-07 23:23)
    No coś takiego. Powinno być że w Puszczy Białowieskiej TEŻ występuje. Z Wikipedii" Występuje w Ameryce Północnej i Środkowej, Europie, Azji, Afryce i Australii"
  • ~analytyk
    (2019-01-08 16:41)
    Grzyb w Puszczy Bialowiejskiej zabija raka? Panie Szyszko chron Pan sodowisko! Do roboty drwale!!!
  • ~De
    (2019-01-08 00:31)
    Czy ten lek leczy raka kornika czy ludzi bo jak ludzi to logiczne myśląc cale lewactwo przyjedzie do puszczy i zadepta kornika i będą kary od timermarsa a MOŻE leczy alkoholizm to i junker przyjedzie acha w Krakowie żyje się bardzo długo bo smok leczy rany jak mówił znajomy była dziewicą? Jeszcze nie
  • ~żart
    (2019-01-07 21:52)
    Moja babcia miała panieńskie nazwiska "Grzyb" (3-trzecia Dziadka - poprzednie zmarły). Dziadek spłodził 11 dzieci (licząc dzieci -zapłodnione). Były choroby nieuleczalne - do dzisiaj. O "hubie" z brzozy (czarnej,białej - grzybku ,słyszałem,czytałem - nie próbowałem). Pisali o tym zielarze - Klimuszko i inni. Z ciekawości muszę spróbować - w lesie z psami mam pod "ręką" (wszędzie ją widzę). Nie musi być Puszczy Białowieskiej.
  • ~Grzyby
    (2019-01-14 02:11)
    Chyba ci naukowcy sa zatrudnieni w Choroszczy.
  • ~loll
    (2019-01-10 21:40)
    Najlepiej aby nas nie truli nagminnie chemią to nie bedzie nowotworów. Cóż z tego , że będzie lek na raka , jeśli nasze artykuły podstawowej potrzeby są zawalone GMO I DO TEGO ZABÓJCZY ROUNDUP ,KTÓRY TO NASI WSPANIALI STERNICY DOPUŚCILI DO OPRYSKÓW UPRAW ROŚLINNYCH DOSKONALE WIEDZĄC O JEGO SZKODLIWOŚCI. PEWNIE OGROMNE PIENIĄDZE ZA TĄ DECYZJĄ STOJĄ , A W OBEC TEGO NIE WAŻNE JEST ZDROWIE I ŻYCIE LUDZKIE .
  • ~Roll
    (2019-01-09 18:19)
    Rydz
  • ~head
    (2019-01-08 22:17)
    Tzw. "czaga" od dawna jest proponowana jak środek alternatywny przy nowotworach, z moich doświadczeń wynika że jest nieskuteczna
  • ~moze komus to pomoze
    (2019-01-09 20:16)
    Leczy raka rak brzozowy. Nie mylic z huba ,bo czesto ja stosuja ,birorac ja za raka, oczewiscie wtedy nie ma efektow. Zalezy tez chyba od stadium zaawansowania raka. Ja nie wiem jak wyglada rak brzozowy ( podobno jest bardzo twardy) ,ale moja mama miala guz na piersi i po piciu wywaru guz znikl.
  • ~$.
    (2019-01-20 22:31)
    Posluchajcie mnie ,swiatowy specjalista!!! Cynk brac codziennir 50 mcg. i po trzech dniach rak jest zachamowany ,kto juz go ma ,a kto go nie ma to nigdy nie rozwinie sie , bo cynk jest w grzybach i taka filozofia ,a cynk to tez pomaga na wszystko .

Może zainteresować Cię też: