Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pożegnaj nieprzyjemny zapach z ust. Skuteczne rady i sposoby

19 lutego 2018, 22:26
W większości przypadków przyczyną jest niewystarczająca lub błędna higiena jamy ustnej. Zęby powinniśmy myć min. 2 razy dziennie. Niestety nie zawsze stosujemy się do tych zaleceń. Efekt? Namnażające się na języku, zębach i policzkach kolonie bakterii produkują lotne związki siarki, którym towarzyszy zapach … zgniłych jaj. – Kiepska higiena prowadzi do namnażania się bakterii beztlenowych. Te z kolei ulegając rozpadowi uwalniają lotne związki siarki (VSC). Są to gazy pochodzące m.in. z białek śliny. Także zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia fermentują i gniją w szczelinach, przestrzeniach międzyzębowych, na języku i policzkach. Pojawia się wtedy słodko kwaśny zapach zgniłych owoców – mówi lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic w Katowicach.
W większości przypadków przyczyną jest niewystarczająca lub błędna higiena jamy ustnej. Zęby powinniśmy myć min. 2 razy dziennie. Niestety nie zawsze stosujemy się do tych zaleceń. Efekt? Namnażające się na języku, zębach i policzkach kolonie bakterii produkują lotne związki siarki, którym towarzyszy zapach … zgniłych jaj. – Kiepska higiena prowadzi do namnażania się bakterii beztlenowych. Te z kolei ulegając rozpadowi uwalniają lotne związki siarki (VSC). Są to gazy pochodzące m.in. z białek śliny. Także zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia fermentują i gniją w szczelinach, przestrzeniach międzyzębowych, na języku i policzkach. Pojawia się wtedy słodko kwaśny zapach zgniłych owoców – mówi lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic w Katowicach. / Shutterstock
Halitoza, przypadłość objawiająca się nieprzyjemnym zapachem z ust, może skutecznie pokrzyżować życie towarzyskie, uczuciowe, a nawet stać się źródłem kompleksów i zaburzeń lękowych. Szacuje się, że problem dotyczy nawet 1 na 4 osoby. Tymczasem z halitozą można dziś skutecznie walczyć. I to na kilku frontach jednocześnie. Podstawą jednak jest poznanie źródła halitozy. Co warto wiedzieć?
Reklama
Reklama
Tematy:
stomatolog dentysta halitoza próchnica nieświeży oddech zapalenie dziąseł odświeżacz

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mickiewicz
  2018-02-20 16:27:45
  Kto se z rana pifko machnie temy z ry.a ładnie pachnie
  1
 • Magdalena
  2018-02-20 13:26:35
  Wystarczy zapalić mentolowego slima i nieprzyjemny zapach znika
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama