Reklama
Warszawa
Reklama

Pożegnaj nieprzyjemny zapach z ust. Skuteczne rady i sposoby

19 lutego 2018, 22:26
W większości przypadków przyczyną jest niewystarczająca lub błędna higiena jamy ustnej. Zęby powinniśmy myć min. 2 razy dziennie. Niestety nie zawsze stosujemy się do tych zaleceń. Efekt? Namnażające się na języku, zębach i policzkach kolonie bakterii produkują lotne związki siarki, którym towarzyszy zapach … zgniłych jaj. – Kiepska higiena prowadzi do namnażania się bakterii beztlenowych. Te z kolei ulegając rozpadowi uwalniają lotne związki siarki (VSC). Są to gazy pochodzące m.in. z białek śliny. Także zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia fermentują i gniją w szczelinach, przestrzeniach międzyzębowych, na języku i policzkach. Pojawia się wtedy słodko kwaśny zapach zgniłych owoców – mówi lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic w Katowicach.
W większości przypadków przyczyną jest niewystarczająca lub błędna higiena jamy ustnej. Zęby powinniśmy myć min. 2 razy dziennie. Niestety nie zawsze stosujemy się do tych zaleceń. Efekt? Namnażające się na języku, zębach i policzkach kolonie bakterii produkują lotne związki siarki, którym towarzyszy zapach … zgniłych jaj. – Kiepska higiena prowadzi do namnażania się bakterii beztlenowych. Te z kolei ulegając rozpadowi uwalniają lotne związki siarki (VSC). Są to gazy pochodzące m.in. z białek śliny. Także zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia fermentują i gniją w szczelinach, przestrzeniach międzyzębowych, na języku i policzkach. Pojawia się wtedy słodko kwaśny zapach zgniłych owoców – mówi lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic w Katowicach. / Shutterstock
Halitoza, przypadłość objawiająca się nieprzyjemnym zapachem z ust, może skutecznie pokrzyżować życie towarzyskie, uczuciowe, a nawet stać się źródłem kompleksów i zaburzeń lękowych. Szacuje się, że problem dotyczy nawet 1 na 4 osoby. Tymczasem z halitozą można dziś skutecznie walczyć. I to na kilku frontach jednocześnie. Podstawą jednak jest poznanie źródła halitozy. Co warto wiedzieć?
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mickiewicz
  2018-02-20 16:27:45
  Kto se z rana pifko machnie temy z ry.a ładnie pachnie
  1
 • Magdalena
  2018-02-20 13:26:35
  Wystarczy zapalić mentolowego slima i nieprzyjemny zapach znika
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej