Zmiany w składzie sejmowej Komisji Zdrowia
Na środowym posiedzeniu Sejmu przegłosowano zmiany w sejmowej Komisji Zdrowia. Dołączyły do niej trzy osoby:
- Janusz Cieszyński z Prawa i Sprawiedliwości,
- Joanna Mucha z koalicji Polska2050 Trzecia Droga,
- Katarzyna Sójka z PiS.
Sójka była jeszcze do niedawna minister zdrowia, Cieszyński z kolei ministrem cyfryzacji (w przeszłości także wiceministrem zdrowia) w poprzednim rządzie Mateusza Morawieckiego. Mucha natomiast to była minister sportu w drugim rządzie Donalda Tuska. Wymieniana też w była w gronie kandydatów na ministra zdrowia w rządzie, który ma stworzyć koalicja do niedawna opozycyjna.
Jednocześnie z Komisji Zdrowia odwołana została Ewa Szymanowska (Polska2050-TD), miejsce straciła także Dominika Chorosińska (PiS), która została nową minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Sejmowa Komisja Zdrowia - skład
Skład sejmowej Komisji Zdrowia liczył teraz będzie 37 osób. Przewodniczącym jest Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej. Wybrano także trzech z pięciu wiceprzewodniczących. Pozostała dwójka (po jednej osobie z PiS i TD) zostanie zgłoszona później.
Poniżej pełny skład sejmowej Komisji Zdrowia:
- Przewodniczący:
Bartosz Arłukowicz - KO - Wiceprzewodniczący:
Elżbieta Gelert - KO
Rajmund Miller - KO
Marcelina Zawisza - Lewica - Członkowie komisji:
Jacek Bogucki - PiS
Krzysztof Bojarski - KO
Janusz Cieszyski - PiS
Tadeusz Chrzan - PiS
Alicja Chybicka - KO
Anna Dąbrowska-Banaszek - PiS
Włodzisław Giziński - KO
Marta Golbik - KO
Czesław Hoc - PiS
Marek TomaszHok - KO
Fryderyk Kapinos - PiS
Iwona Karolewska - KO
Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL-TD
Iwona MariKozłowska - KO
Anna Kwiecień - PiS
Ewa Leniart - PiS
Grzegorz Lorek - PiS
Radosław Lubczyk PSL-TD
Joanna Mucha - KO
Grzegorz Napieralski - KO
Bolesław Piecha - PiS
Norbert Pietrykowski - Polska2050-TD
Grzegorz Płaczek - Konfederacja
Jerzy Polaczek - PiS
Elżbieta Polak - KO
Krystyna Skowrońska - KO
Katarzyna Sójka - PiS
Józefa Szczurek-Żelazko - PiS
Wioleta Tomczak Polska2050-TD
Joanna Wicha - Lewica
Patryk Wicher - PiS
Ryszard Wilk - Konfederacja
Jolanta Zięba-Gzik - PSL-TD
W mediach od początku wieku. Pisał na różne tematy (od sportu po film), ale od kilku lat zajmuje się tym najważniejszym, czyli zdrowiem. Lubi wszelkie liczby, pracować na podstawie weryfikowalnych danych, zwłaszcza dotyczących zjawisk chorobowych. W dziennik.pl od września 2023 roku. Zdobywca III (za rok 2021) i IV (za rok 2022) nagrody w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku" w kategorii Internet. Prywatnie lubi rzeczy na literę k – koty (ma cztery), kuchnię, kino, książki i kawę.