- Łóżko wodne doskonale podtrzymuje ciało, dzięki temu przy leżeniu nie odczuwalny jest żaden ucisk. Równomierne rozłożenie ciężaru ciała wpływa korzystnie na naturalne ułożenia kręgosłupa. W medycynie już od bardzo wielu lat znane są łóżka wodne oraz ich dobroczynne właściwości. Połączenie przyjemnego ciepła łóżka wodnego z łagodnym falowaniem jest nie tylko doskonałym odprężeniem dla ciała, ale także dla naszej psychiki - zachwala na swojej stronie internetowej jeden ze sklepów.

Reklama

Łóżko wodne składa się przede wszystkim z materaca wypełnionego wodą, który umieszczony jest w specjalnej wannie i zabudowany. Dzięki osłonom taki sypialniany luksus nie stanowi powodziowego zagrożenia.

Ważne jest także utrzymanie świeżości wody, jednak jak się okazuje, nie jest to nadmierny wysiłek. - Woda nie musi być zmieniana, dlatego że jest ona utrzymana w czystości, dzięki dodatkowemu środkowi(klimatyzatorowi), który nie dopuszcza do tworzenia się bakterii wodnych i alg. Należy jednak pamiętać, aby raz w roku dodać do wody odświeżacz, który otrzymacie państwo w komplecie startowym przy zakupie łóżka - informuje w sieci jeden z dostawców.

Istotny jest także fakt, iż wysoka temperatura wody sprawia, że na takim materacu zasypia się szybciej niż na klasycznym, a dopasowanie się materaca do każdej pozycji ciała sprawia, że podczas snu wiercimy się trzy razy rzadziej niż normalnie.

Z łóżka wodnego korzystać może każdy, ale najbardziej wskazane jest dla osób z chorym kręgosłupem oraz kobiety w ciąży.

Reklama

Jedną z wad wodnego łóżka jest jego cena. Najlepsze modele kosztują nawet ponad 20 tys. złotych, choć są i wersje dla osób z chudszym portfelem. Na rynku można znaleźć łóżka za 3, 4 lub 5 tysięcy złotych. Średnia cena łóżka wodnego waha się od 3 tys. do 7 tys. złotych. Wiele zależy również od tego, jakie wybierzemy ramy łóżka. Sam materac wodny jest tańszy, kosztuje ok. 1 tys. - 2 tys. zł. - informują dostawcy w sieci.