Zdaniem organizatorów imprezy, "perełką" wystawy jest sterowane pilotem łóżko, które ułatwia łagodne i płynne zmienianie pozycji oraz dostosowywanie jej do potrzeb chorego. Dodatkowo łóżko wyposażone jest w blat, który może służyć za stół.

Reklama

Zwiedzający zobaczą też m.in. urządzenie medyczne opracowane przez NASA, które leczy ból przy pomocy światła. Urządzenie przyspiesza też odbudowę oraz uzupełnia braki zniszczonych komórek. Może być używane przez kobiety w ciąży i chorych na nowotwory.

Ciekawym eksponatem jest krzesło biurowe z rozbudowanym system podparć. Ich regulacja pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Krzesło to może być stosowane zarówno do profilaktyki jak i rehabilitacji już istniejących wad postawy.

Wśród wystawców pojawili się również producenci obuwia i skarpet łagodzących przebieg wielu chorób, m.in. cukrzycy, niewydolności tętniczej i żylnej nóg, otyłości.

Wystawie towarzyszą konferencje, seminaria i wykłady. Te ostatnie poświęcone będą m.in. podologii zajmującej się schorzeniem stóp. Odbędzie się też pokaz, w trakcie którego można będzie przekonać się jak trudne jest poruszanie się bez użycia wzroku.

Reklama

W czasie targów prezentowane są krótkie sesje ćwiczeń wzmacniających ciało. Jedną z prezentowanych form ćwiczeń jest joga oczu. Zaplanowano także pokaz Tai Chi Imperial. Istnieje również możliwość zbadania kręgosłupa oraz sprawdzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Rozpoczęte w czwartek targi zakończą się w sobotę 8 października.