• Szczepienie
  1
  W sobotę po raz trzeci rozpoczynają się obchody Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy, w ramach których odbędą się bezpłatne szczepienia przeciwko grypie – informuje Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.
 • Szczepionka
  1
  1
  Grypa to wbrew pozorom poważna choroba, której w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Ma ona charakter sezonowy – w Polsce najwięcej zachorowań notuje się w okresie od wczesnej jesieni aż do późnej wiosny. Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed grypą jest zaś coroczne szczepienie, któremu najlepiej poddać się właśnie teraz.
 • Szczepienie
  Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 lat, osoby bezdomne i podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego mogą już korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Szczepienia dla mieszkańców są wykonywane w 175 przychodniach.
 • Kobieta w maseczce
  W naszym kraju jest znacznie więcej zakażeń i zgonów z powodu grypy aniżeli wskazują na to oficjalne dane – powiedziała w środę podczas debaty ekspertów „Flu Forum 2016” w Warszawie dyrektor Krajowego Ośrodka ds. Grypy NIZP-PZH, prof. Lidia Brydak.
 • Szczepionka
  4
  1
  W aptekach i placówkach opieki zdrowotnej dostępne są już szczepionki przeciw grypie sezonowej 2016/2017 – poinformował PAP Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.
 • Chory mężczyzna
  2
  1
  W mijającym sezonie 2015/2016 zarejestrowano rekordową w ostatnich latach liczbę zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, przekraczającą 3 mln przypadków – poinformowali w eksperci podczas corocznego spotkania Flu Meeting 2016 w Warszawie.
 • Kobieta w maseczce
  3
  Przeziębienie, grypa, zapalenie płuc - zazwyczaj nikt nie myśli o tym, że nieleczona choroba może skończyć się wizytą w szpitalu, pobytem na oddziale, a w ostateczności nawet śmiercią.
 • Grypa może zatrzymać cię w łóżku
  5
  1
  Polska znajduje się w okresie szczytu zachorowań na grypę – ocenia Główny Inspektor Sanitarny. Szczepmy się, przestrzegajmy zasad higieny, unikajmy skupisk ludzi, wietrzmy pomieszczenia - radzi. W ostatnim półroczu w kraju odnotowano śmierć 65 osób, u których stwierdzono grypę.
 • Świńska grypa
  Wirus AH1N1 dotarł do Radomska. W czwartkowe popołudnie świńską grypę potwierdzono u dwójki dzieci przebywających w szpitalu powiatowym w Radomsku.
 • Kiszona kapusta
  1
  Odpowiednia dieta może nas uchronić przed zachorowaniem na grypę - przekonują eksperci i zachęcają, by zwłaszcza teraz, w okresie wzmożonej aktywności wirusów zwracać większą uwagę na to, co jemy.
 • Dziewczyna kicha
  1
  Według najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, od 16 do 22 lutego odnotowano w Polsce ponad 212 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 20 osób zmarło. W porównaniu w poprzednim tygodniem, nastąpił nieznaczny wzrost liczby chorych.
 • Kobieta z maseczką na twarzy
  Na Ukrainie zakończyła się epidemia grypy. Służby medyczne ogłosiły, że liczba zachorowań spadła w całym kraju poniżej progu epidemiologicznego. W tym sezonie wirus zaatakował wyjątkowo dużą część społeczeństwa. Kilkaset osób zmarło.