Masz za wysoki poziom cholesterolu? Ta dieta ci pomoże

| Aktualizacja:

Coraz więcej osób uskarża się na zbyt wysoki poziom cholesterolu. Problemy te najczęściej są spowodowane niezdrowym odżywianiem. Częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Dlatego też, aby zachować właściwy poziom cholesterolu we krwi, warto zmienić przyzwyczajenia żywieniowe i wyeliminować z nich żywność o dużej zawartości cholesterolu pokarmowego.

wróć do artykułu
  • ~hrwehbew
    (2015-03-17 13:12)
    Bzdury! Po pierwsze lekarze mają zdecydowanie zaniżone wartości co do właściwego poziomu cholesterolu wiec straszą nawet zdrowych ludzi, po drugie cholesterol nie powoduje miażdżycy tylko odkładający się wapń! Po trzecie cholesterol jest nam potrzebny do wielu procesów a ja chcecie go mieć mniej to jedzcie bardziej tłuste jedzenie, to wtedy wątroba nie będzie musiała go produkować, im bardziej się odchudzacie tym macie WIĘCEJ a nie mniej cholesterolu. To wszystko spisek koncernów by wam wciskać trujące statyny.
  • ~Qukawka
    (2015-03-17 07:30)
    Niestety wg najnowszej wiedzy medycyny (tej potwierdzonej eksperymentalnie), spożywanie pokarmów z duża zawartością cholesterolu nie ma wpływu na poziom cholesterolu we krwi. Co nie oznacza że nie warto różnorodnie się odżywiać,

    Pozdrawiam,
    Qukawka
  • ~Lekarz
    (2015-03-17 14:27)
    To informacje z lat 80-tych.
    Najnowsze badanie niezaleznych instytutów naukowych,szczególnie w USA,mówią jasno i wyraznie.Tłuszcze roslinne nie są przez człowieka trawione,a więc odkładaja się w postaci LDL(złego cholesterolu).Czlowiek jako drapiężnik powinien używać tłuszczy zwierzęcych(smalec,masło).Jest to wręcz warunkiem dobrego działania organizmu.Tłuszcze roslinne tylko i wyłącznie zawarte w roslinach,i tak spożywane.Po rafinacji,oddzieleniu ich od roslin są trucizną dla człowieka.Uczono mnie tego zresztą już w latach 70 w szkole sredniej.W Cholandi,USA,do smażenia frytek powrucono do łoju!.Całkowicie zrezygnowano z olejów,szczegulnie palmowych.
  • ~dietetyk
    (2015-05-22 08:38)
    Znowu straszą cholesterolem by sprzedawać więcej statyn?
  • ~LDL
    (2015-03-17 09:14)
    polecam książkę: 'Ukryte terapie' Jerzy Zięba
  • ~fred
    (2015-12-29 08:45)
    Sól wypadowa jest dobra na wszystko.Własciciel tego dziadostwa zarobił duzą kase i zyje mu sie bardzo dobrze!!!!!
  • ~HDL
    (2015-03-17 11:41)
    Odradzam czytanie ksiażki hipnoterapeuty o medycynie, jego niespełnionym marzeniu.
  • ~Sese
    (2015-03-17 12:34)
    nie, jedzenie roślin, prostych potraw nie jest najdroższe - to odpowiedź na jeden z komentarzy, sama spożywam tylko rośliny i sama je przetwarzam we własnej kuchni... naprawdę da się wyżyć i to całkiem nieźle
  • ~sklerotyk
    (2015-03-17 07:24)
    To interesujące, że najzdrowsze są pokarmy najdroższe.
    Zabraklo tez wyraźnego powiedzenia, że najnajzdrowsze są pokarmy koszerne.
  • ~DOROTA Z CHOLESTEROLEM
    (2017-02-19 19:51)
    CHOLESTEROL JEST CZASAMI GENETYCZNY I NIC NIE PORADZISZ MOJA MAMA JADŁA TABLETKI I TAK ZJECHAŁA WATROBĘ ŻE TRZEBA BYŁO LECZYĆ A MA JUŻ 87 LAT I NIE MA SKLEROZY POZDRAWIMA
  • ~rico