Kolagen to eliksir młodości, który dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym ułatwia zachowanie piękna i hamuje procesy starzenia. Czy walkę z czasem można podjąć trzymając w ręku nie skalpel chirurgiczny a butelkę wody? Jak przekonuje Michał Niemczycki - tak, szczególnie jeśli woda zawiera czysty kolagen.

Reklama

- Codziennie powinniśmy wypijać ponad dwa litry wody. W przypadku Vody Colagen mamy 350 ml wody, która zawiera 2 gramy doskonale przyswajalnego kolagenu. Dodatkowo jego trwałość jest stabilizowana witaminą C - wyjaśnia dr Barbara Jerschina, lekarz medycyny estetycznej z kliniki La Perla.

Kolagen jest podstawowym białkiem, materiałem budulcowym dla skóry. Niestety, wraz z wiekiem, spada jego jakość i ilość. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja, przekonuje specjalistka.

- Do skutecznego zwalczania efektów starzenia potrzebna jest stymulacja produkcji białka we wszystkich warstwach skóry. Z tego powodu medycyna estetyczna coraz częściej zwraca się ku nutrikosmetykom, które odbudowują skórę od wnętrza - dodaje dr Jerschina.

Jak wyjaśnia Michał Niemczycki wprowadzenie na rynek takiej wody to odpowiedź na zapotrzebowanie konsumentów na tzw. wody funkcjonalne wzbogacane o witaminy, białka czy ekstrakty roślinne. Cena detaliczna jednej butelki wody wynosi od 10 do 15 zł. Napój dostępny będzie w delikatesach, salonach urody, SPA i hotelach.

Reklama