Badanie, przeprowadzone przez lekarzy z Dublina, dotyczyło mężczyzn w średnim wieku, którzy narażeni są na rozwój cukrzycy. Aby zapobiec zachorowaniu, lekarze zalecili 900 wolontariuszom w średnim weku 54 lata ćwiczenia fizyczne – regularne treningi na sali gimnastycznej. To miało pomóc zrzucić kilogramy, a – jak wiadomo – utrata masy ciała jest niezwykle ważna w profilaktyce cukrzycy.

Reklama

Jak podaje „Daily Mail”, omawiający wyniki badań opublikowane w „Human Reproduction”, wolontariusze utracili centymetry w pasie, a zyskali... gdzieś indziej. Okazało się bowiem, że zwiększył się ich popęd seksualny, poprawiła siła erekcji oraz w spermie zwiększyła liczba plemników. To mocny dowód na to, że wysiłek fizyczny u panów w średnim wieku może być panaceum na problemy łóżkowe.

Naukowcy podają konkretne dane. Otóż utrata masy ciała zapobiega nawet o 50 proc. zmniejszeniu poziomu testosteronu, wynikającemu z wieku mężczyzny. Poziom testosteronu wzrasta wprost proporcjonalnie do liczby zrzuconych kilogramów i spadku liczby centymetrów w talii.

A ile powinien trenować mężczyzna, by podnieść swoje libido? Według lekarzy prowadzących badania wystarczy 150 minut ćwiczeń w tygodniu.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>