Doktor Beata Jagielska - zastępca dyrektora do spraw lecznictwa podkreśla, że pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Jednym z najważniejszych urządzeń jest symulator CT, który służy do planowania leczenia i sprawdzania wszystkich lokalizacji guza, aby procedura była jak najbardziej dokładna i bezpieczna. To jest jeden z najważniejszych elementów napromieniania.

Reklama

Doktor Zbigniew Jodkiewicz - kierownik pracowni wyjaśnia, że radioterapia musi być precyzyjnie zaplanowana i przygotowana. Leczenie ma polegać na tym, aby wyleczyć chorego bez napromieniania zdrowych tkanek. Chociaż wydaje się to proste, jednak w praktyce jest to skomplikowany proces, który wymaga udziału wielu ludzi - tłumaczy.

Pan Sebastian przyjechał z córką ze Śląska i tutaj dziecko będzie leczone. Mówi, że terapia była rozpoczęta we Wrocławiu ale tu są lepsze warunki i sprzęt. - Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że chociaż jeden taki aparat jest, bo dzieci, które tu przyjadą, mają większe szanse na skuteczne leczenie - zaznacza. Pani Teresa z Rzeszowa - mama Kamila chwali warunki i personel, który dba o dobre samopoczucie dzieci. Pomieszczenia są kolorowe, przytulne a maluchy mogą leczyć się z elementami zabawy.

Modernizacja Pracowni Przygotowania, Planowania i Leczenia Napromieniowaniem w Centrum Onkologii przy ulicy Wawelskiej w Warszawie kosztowała 4 miliony złotych.