Przesilenie jesienne nie musi kojarzyć się nam wyłącznie z zakatarzonym nosem, kanapą i ciepłym kocem. Dużo ruchu zapewni nam nie tylko utrzymanie wakacyjnej, dobrej formy, ale również wzmocni nasz organizm. Bardzo ważne są też częste spacery na świeżym powietrzu. Już krótki spacer wystarczy, aby odpowiednio dotlenić organizm. Dobrze ułożone menu potrafi nie tylko zapobiegać ewentualnym infekcjom, ale także wspomagać organizm w walce z już nabytą chorobą.

Czosnek – jest naturalnym antybiotykiem. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym jest świetny do zwalczania pierwszych objawów infekcji.

Imbir – znakomity na przeziębienia. Działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

Ananas – zawiera naturalną substancję nazywaną bromeliną, o właściwościach likwidujących katar i drobnoustroje.

Cytryna – ma w sobie bardzo dużo witaminy C i działa antyseptycznie.

Cynamon i pieprz cayenne – działają oczyszczająco i podczas infekcji dróg oddechowych ograniczają ilość wydzielanego śluzu.

Nie zapominajmy o zdrowym, spokojnym śnie, który uodporni nas na stres. Wypoczęty organizm reaguje lepiej na wszelkie czynniki zewnętrzne – wirusy, spadek temperatury, a nawet stres.

Spośród różnych preparatów na objawy przeziębienia i grypy, obecnych na polskim rynku, marka VICKS oferuje połączenie skutecznych składników czynnych z substancjami pomocniczymi pochodzenia naturalnego, takimi jak: ekstrakt z eukaliptusa, miód, mentol, imbir, aloes. Jest to także jedyna tak kompleksowa gama produktów.