Dziennik Gazeta Prawana logo

Znalazł się dawca dla 2,5-miesięcznej Marysi. Dziewczynka urodziła się z białaczką

4 kwietnia 2018, 07:58
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Dłoń niemowlęcia
Dłoń niemowlęcia/Shutterstock
Rodzice 2,5-miesięcznej Marysi, dla której w marcu w powiecie bytowskim prowadzona była akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, poinformowali na swoim profilu na Facebooku, że znalazł się dawca dla ich córki.

– napisali na swoim profilu na Facebooku rodzice 2,5-miesięcznej Marysi Mróz, która urodziła się z białaczką, co zdarza się bardzo rzadko.

– wyjaśniła ciocia Marysi Justyna Kamińska, dzięki której Fundacja DKMS zorganizowała akcję rejestracji w gminach powiatu bytowskiego. Przyłączyła się do niej również Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy.

Przeszczep planowany jest w lipcu lub w sierpniu. Dziewczynka musi najpierw przejść pełen cykl chemioterapii i osiągnąć odpowiednie wskaźniki, kwalifikujące ją do przeszczepu. Zgodnie z informacjami, które rodzina otrzymuje od lekarzy, Marysia dobrze znosi leczenie.

Ciocia Marysi przyznaje, że znalezienie dawcy dla jej siostrzenicy to nie efekt marcowej rejestracji. – – dodała Kamińska.

Chora na białaczkę Marysia urodziła się 12 stycznia 2018 roku w Gdańsku. W tym mieście od kilku lat mieszkają jej rodzice, pochodzący z Bytowa i Tuchomia. Ich rodzina wraz z przyjaciółmi, którzy wciąż mieszkają w powiecie bytowskim, postanowili zorganizować akcję rejestracji dawców szpiku i komórek macierzystych. Odbyła się w marcu w dziewięciu gminach powiatu bytowskiego oraz w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Przeprowadziła ją Fundacja DKMS. Materiał genetyczny został pobrany od 1258 osób – to nowi potencjalni dawcy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj