Zgodnie z najnowszymi badaniami, dieta niskotłuszczowa okazuje się być najmniej skuteczna. Jak donoszą naukowcy, po jej zastosowaniu najszybciej odzyskamy utracone z trudem kilogramy.

Reklama

Przez cztery lata specjaliści z Bostońskiego Szpitala Dziecięcego przyglądali się jak szybko, po zastosowaniu konkretnych diet, grupa wybranych wolontariuszy przybierała ponownie na wadze. Specjaliści przyglądali się osobom, które stosowały dietę niskotłuszczową, dietę zgodną z indeksem glikemicznym oraz dietę o niskiej zawartości węglowodanów.

Każdy, kto stosuje jakąś dietę, może schudnąć i przez kilka miesięcy utrzymać tę wagę, jednak większa trudność polega na tym, aby efekty diety utrzymywały się na stałe.

Jak wynika z obserwacji naukowców, w porównaniu z innymi dietami, dieta niskotłuszczowa jest dietą najbardziej obciążoną prawdopodobieństwem wystąpienia efektu jo-jo.

Badania jednoznacznie pokazały, że zdecydowanie lepszą strategią w odchudzaniu jest obniżanie indeksu glikemicznego niż zawartości tłuszczu w spożywanych produktach - przekonują naukowcy. Jednak klucz do sukcesu kryje się w stałych przemianach, jakie zachodzą w świadomości i podejściu osób odchudzających się - dodają specjaliści.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Reklama