Czym jest materac piankowy?

Reklama

To, co łączy wszystkie nowoczesne piany, stosowane w produkcji materacy, jest fakt, że są bardzo wygodne. Dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, wytwarzając liczne punkty podparcia. Dzięki temu sylwetka może pozostać w naturalnej anatomicznej pozycji przez całą noc, podtrzymywana przez materac, a nie mięśnie - co oznacza relaks dla nich i dla kręgosłupa. Materace Hilding są dodatkowo ukształtowane w taki sposób, aby utworzone zostało 7 stref twardości. W miejscach, w których ciało wymaga szczególnego podparcia, materac jest twardszy, w innych partiach nieco bardziej miękki.

Pianki są również przewiewne, ze względu na swoją strukturę. Oznacza to, że wewnątrz materaca nie będą rozwijać się groźne drobnoustroje, nie będzie też zbierał się kurz, a powstająca wilgoć będzie na bieżąco odprowadzana. Tym samym materace piankowe są dobrym wyborem dla alergików.

Projektanci Grupy Hilding Anders wykorzystują w materacach trzy typy pianek: lateksową, termo- i wysokoelastyczną. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Materace z pianek lateksowej, termo- i wysokoelastycznej - czym się różnią?

Reklama

Nazwy materaców piankowych pochodzą od rodzaju zastosowanej we wkładzie głównej piany. Warto jednak wiedzieć, że nie musi ona być jedynym materiałem - projektanci Hilding często stawiają na różne warstwy pian, aby ich właściwości mogły się uzupełniać i dawać jeszcze lepsze efekty.

Reklama

Materace wysokoelastyczne wypełnione są bardzo gęstą i plastyczną pianą. Dzięki temu są sprężyste i błyskawicznie reagują na wszelki nacisk. Wystarczy położyć się na materacu, a ten od razu wytwarza punkty podparcia, których siła uzależniona jest od intensywności ciężaru. Kiedy tylko użytkownik opuszcza materac, piana powraca do swojej pierwotnej formy.

W ofercie Hilding znajdują się następujące materace wysokoelastyczne:

  • Modern - wkład materaca wykonany jest z pianki wysokoleastycznej, po jednej stronie umieszczona została profilowana biała pianka hybrydowa, po drugiej stronie profilowana niebieska pianka wysokoleastyczna
  • Foxtrot - materac z grubą warstwą piany wysokoelastycznej
  • Rock&Roll - we wkładzie zastosowano dwie warstwy pianki wysokoelastycznej o zróżnicowanym stopniu twardości
  • Boogie - oprócz pianki wysokoelastycznej zastosowane zostały warstwa lateksowa oraz z chłodzącej pianki FloFom
  • Conga - wkład składa się z czterech warstw: dwóch z pianki wysokoelastycznej (o zróżnicowanym stopniu twardości), z pianki termoelastycznej oraz z chłodzącej pianki FloFom
Materace z pianek lateksowej, termo- i wysokoelastycznej - czym się różnią…? / Materiały prasowe

Materace termoelastyczne dopasowują się do kształtu sylwetki nie tylko na podstawie intensywności nacisku, lecz przede wszystkim wytwarzanej przez ciało temperatury. Piana delikatnie otula użytkownika, wytwarzając odcisk sylwetki i około miliona punktów podparcia.

W ofercie Hilding znajdują się następujące materace termoelastyczne:

  • Rumba - wkład materaca wykonany został z dwóch typów pian: termoelastycznej oraz wysokoelastycznej Velvet Touch
  • Salsa - w materacu zastosowano warstwę piany termoelastycznej oraz warstwę piany wysokoelastycznej Flexifoam

Materace lateksowe są elastyczne i "odbojne", oferując użytkownikowi uczucie lekkiego unoszenia się na nim. Ten rodzaj piany cechują niesamowita wytrzymałość oraz zaawansowane właściwości hipoalergiczne.

W ofercie Hilding materacem wykonanym typowo z piany lateksowej jest model Melody. Warstwa lateksu ma w nim aż 18 cm.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.