Kryzys lekowy w Polsce. Minister obiecał, ale leków jak nie było, tak nie ma

| Aktualizacja:

Medykamenty lada moment trafią do aptek – obiecywał minister zdrowia. Tak się nie stało. Bywa, że trzeba po nie jechać do innego województwa.

wróć do artykułu
 • ~Chory
  (2019-07-15 09:57)
  Nadsal brak leków w aptekach? TO PAN MINISTER KŁAMAŁ MÓWIĄC ,ŻE LEKI JUŻ SĄ DOSTĘPNE??? PARADA RZĄDOWYCH KŁAMCÓW
 • ~prezes
  (2019-07-15 09:10)
  ta p.Misiewicz ma 100% racji-leki musza byc produkowane w Polsce.kwestia ceny nie jest taka istotna jak idzie o zdrowie,a czesto zycie,ludzi.Z Chin to sobie mozna importowac tanie T shirty ale nie leki i chemikalia do ich produkcji.Dziwie sie,ze rzad,ktory ma te polskie priorytety nie wspomaga krajowej produkcji lekow-ta produkcja daje spore zyski to i podatki bylyby spore.Moze podatki z przemyslu lekowego nawet pokrylyby wydatki NFZ za drozsze leki.Poza tym bezpieczenstwo jest kluczowe-co mi daje iles tam rakiet Patriot,tez nie tanich,ktore maja mnie ochronic (teoretycznie,w praktyce nikt tego nie sprawdzil) przed rakietami Putina,gdy szybciej umre bez lekow.ZSRR ma te bron od 70 lat i jej nie uzyl-wiec moze wydawajmy wiecej na produkcje lekow,a mniej na obrone.Dziwie sie tez PiS owi,ze ryzykuje gniew mas ludzi bez lekow przed wyborami.Teraz nalezy kupic brakujace leki po niemieckich cenach w RFN-tam jakos sa,a jest 80 mln Niemcow.A zaraz rozpoczac program produkcji lekow w kraju-plan na dlugie lata.Nawet jak polski lek bedzie troche drozszy to obywatele wola wiecej zaplacic ale miec pewnosc,ze lek kupia.Ludzie ostatnio maja takie ogromne pieniadze na nowe domy,mieszkania,wielkie auta,wakacje za granica,ogromne zakupy,AGD-ze na leki pare groszy znajda.
 • ~Andy
  (2019-07-15 09:00)
  Prezes zrealizował swój cel - PRL+. Sporo osób zapewne pamięta jak cały naród przed świętami żył informacjami - dowiozą cytrusy do sklepów czy nie dowiozą. Teraz mamy to samo tylko na co dzień i z lekami.
 • ~w
  (2019-07-15 08:31)
  Czego się nie dotknie PiS to zniszczy.
 • ~TCT
  (2019-07-15 07:25)
  Oferują nam Niderlandy.