Jak to działa?

Reklama

Aby wyjaśnić zasady działania karboksyterapii należy uświadomić sobie, jak ważny jest tlen w procesie regeneracji tkanek w organizmie. Jeśli jest go zbyt mało zaczynają nasilać się procesy starzenia. Kontrolowanie podanie CO2 sprawia, iż organizm interpretuje ten stan jako niedotlenienie, w skutek czego reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. - Stan ten powoduje, że zwiększa się ilość tlenu i obszar poddany terapii zostaje lepiej odżywiony – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Wyeliminuj skórkę pomarańczową

Kiedy organizm przyjmuje więcej kalorii niż jest w stanie przetworzyć, komórki tłuszczowe zaczynają się rozrastać. Mechanizm ten powoduje, iż uciskane naczynia krwionośnie nie mogą funkcjonować w odpowiedni sposób, dostarczają mniej substancji odżywczych. Toksyny nie są usuwane z organizmu i czasem pojawiają się pod skórą nierówności lub guzki w postaci cellulitu. Karboksyterapia pozwala pozbyć się tego problemu. W tym przypadku konieczne jest użycie nieco większej ilości dwutlenku węgla - Powoduje on rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn – kontynuuje dr Ewa Rybicka.

Szerokie zastosowanie

Oprócz możliwości redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla pomaga również w redukcji widocznych oznak starzenia się organizmu np. wiotkości i braku napięcia skóry, cieni wokół oczu, rozstępów czy blizn. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest w szybkim czasie wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najlepsze efekty osiąga się po przeprowadzaniu całej serii zabiegów.