- Przed walentynkami postanowiliśmy zbadać jak Śląskie pary robiące u nas zakupy, wysypiają się i jakie mają preferencje odnośnie snu. Doradzamy też jak dobrać właściwy materac, byśmy rano budzili się wypoczęci i wyspani - wyjaśnia Monika Kosakiewicz z IKEA Katowice, gdzie został przeprowadzony sondaż.

Reklama

Jak zatem sypia się na Śląsku? Na boku. Takie preferencje mają zarówno panowie (59 proc. ankietowanych), jak i panie (48 proc.). Wiele osób lubi też spać na brzuchu (34 proc. pań i 29 proc. panów). Co ciekawe, niewiele z nas lubi przytulać się do swojego partnera w czasie snu...

65 proc. kobiet, które śpi ze swoim partnerem, stwierdziło, że woli leżeć po prawej stronie. Większość panów - 59 proc. -woli lewą stronę, więc pary raczej rzadko kłócą się o wybór miejsca w łóżku. Blisko 70 proc. ankietowanych pań najchętniej zasypia w lekko chłodnym pomieszczeniu. Panowie równie komfortowo co w chłodzie, czują się w temperaturze pokojowej.

Co trzeci mężczyzna uważa, że śpi krócej od żony, ale aż 60 proc. z nich twierdzi, że lepiej od partnerki się wysypia. Panie miały natomiast nieco inne spostrzeżenia, gdyż stwierdziły, że to one śpią krócej (41 proc.). Na pytanie "czy się wysypiasz" twierdząco odpowiedziało aż 71 proc. mężczyzn, a kobiet tylko 35 proc.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 141 osób w dniu 1 lutego 2013 w IKEA Katowice.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>