Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Patent na zasypiania. Co robić, by mieć zdrowy sen

22 lutego 2013, 23:02
Brak energii z samego rana, czyli wtedy, kiedy powinniśmy odczuwać największą siłę i gotowość do działania, to przypadłość, która dotyczy coraz większej liczby osób. Zmęczenie i apatia pojawiają się znikąd, ogarniają ciało i umysł, utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy dostarczyliśmy organizmowi odpowiednią ilość snu lub, nawet częściej, gdy sen był dłuższy niż zwykle. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele - od zupełnie błahych po poważniejsze schorzenia, jednak najczęściej spowodowane jest to niewyspaniem, wynikającym ze złej jakości snu
Brak energii z samego rana, czyli wtedy, kiedy powinniśmy odczuwać największą siłę i gotowość do działania, to przypadłość, która dotyczy coraz większej liczby osób. Zmęczenie i apatia pojawiają się znikąd, ogarniają ciało i umysł, utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy dostarczyliśmy organizmowi odpowiednią ilość snu lub, nawet częściej, gdy sen był dłuższy niż zwykle. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele - od zupełnie błahych po poważniejsze schorzenia, jednak najczęściej spowodowane jest to niewyspaniem, wynikającym ze złej jakości snu / Shutterstock
Problem z rannym wstawaniem dotyczy większości aktywnych osób. Uczucie zmęczenie pojawia się nawet po 8 godzinach snu. Jak poprawić efektywność snu i obudzić życiodajne siły? Należy jedynie zmodyfikować „sypialniane” nawyki.
Reklama
Reklama
Tematy:
dobra poduszka jak śpać zdrowy sen sen spać dobry materac
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Olka
  2013-07-11 11:06
  Ja natomiast polecam podporę karku i szyi, tzw. potocznie "rogal", jest wykonany z milutkiej wełny :) Jest pomocny przy dalekich podróżach
  0
  zgłoś
 • Julka
  2013-06-07 13:18
  Ja się nie umiem już obejść bez poduszki profilowanej, nawet na wakacje biorę ją z sobą ;)
  0
  zgłoś
 • Annie
  2013-05-31 09:29
  O tak! Wałek pod głowę to podstawa. Dzisiaj nie umiała bym już inaczej spać!
  0
  zgłoś
 • Krzysiek
  2013-03-30 20:25
  Bardzo fajny artykuł, to prawda, że wygodny materac, zdrowotna pościel, wietrzenie pomieszczenia przed snem zagwarantuje nam komfortowy, zdrowy sen. Przygotowując się odpowiednio do snu, rano obudzimy się wypoczęci gotowi do działania.
  0
  zgłoś
 • Nora
  2013-03-07 14:34
  Zgadzam się z poniższymi opiniami, im wcześniej zadbamy o siebie tym lepiej, jakiś czas temu kupiłam poduszkę rehabilitacyjną i jestem z niej bardzo zadowolona, od razu lepiej się wstaje rano. Tak więc polecam!
  0
  zgłoś
 • Mama
  2013-02-25 12:53
  Kiedy jesteśmy młodzi o tym nie myślimy, a pewnego pięknego dnia budzimy się z heksą. Potem lekarz oznajmia, że mamy powykrzywiany kręgosłup i już zawsze będzie bolało przy schylaniu albo dźwiganiu. Tak było w moim przypadku. Nie macie pojęcia jak ważne jest prawidłowe spanie od najmłodszych lat!
  0
  zgłoś
 • Meggi
  2013-02-25 09:45
  Zgadzam się z tym, co napisano w artykule. Przez wiele lat miałam problem z wstawaniem z łóżka, budziłam się często połamana i nie miałam na nic siły. Kupiłam wałek pod głowę i zmieniłam pościel na taką z owczej wełny. Czuję się teraz zupełnie inaczej, o wiele lepiej, a bóle kręgosłupa, zwłaszcza w lędźwiach, zupełnie ustały.
  0
  zgłoś
 • autor
  2013-02-25 09:06
  powiedzcie tej na pacykowanej w czerwonej pościeli aby usunęła makijaż!!!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama