Algi to pierwsze organizmy początkujące życie na Ziemi, które dzięki najważniejszemu procesowi biochemicznemu - fotosyntezie i odporności przetrwały ponad 3,5 miliarda lat. Współcześnie ich właściwości znalazły zastosowanie również w kosmetologii.

Reklama

Linia pielęgnacyjna Ophycee rozpoczyna swoją historię w latach 60., kiedy naukowcy Lefevre i Laporte z Narodowego Centrum Badań Naukowych CNRS we Francji zakończyli w 1962 r. intensywne badania nad nadzwyczajnymi właściwościami alg, których efekt opatentowano. Na podstawie odkryć powstał lek na bazie alg z gatunku Cyanophycees, przeznaczony do leczenia ran, stosowany jako okład bezpośrednio na skórę, który z niezwykłą mocą ją regenerował, sprzyjając szybkiemu zabliźnianiu ran i odbudowie uszkodzonej skóry.

Wyjątkowym odkryciem Narodowego Centrum Badań Naukowych zainteresowali się naukowcy Laboratoriów Pierre Fabre. Pragnęli wykorzystać potencjał alg w odbudowie i regeneracji procesów zachodzących w skórze, by pomóc jej zachować młody wygląd.

Po skrupulatnych badaniach obejmujących 400 odmian alg, wybrano jeden jedyny gatunek - Phormidium Uncinatum, który najpełniej odpowiadał dermokosmetycznym wizjom pielęgnacyjnym. Od tamtej pory w Laboratoriach Pierre Fabre trwały prace, aby z 3-składnikowego (cytozol, niebieskie pigmenty, minerały) organizmu, jakim jest alga Phormidium Uncinatum, pozyskać wszystkie drogocenne składniki. W marce Galenic pojawiają się sukcesywnie, owocujące latami badań, coraz doskonalsze dermokosmetyki.

W 2012 roku po 30 latach badań udało się uzyskać formułę uzupełnioną o trzecią aktywną substancję - minerały (złożone w 2/3 z magnezu i 1/3 z wapnia), która sprawiła, że zawiera ona algę w całości, działając na mikronaczynia krwionośne wewnątrz skóry. Tak powstała linia Ophycee esencja niebieskich alg o sile 50 razy większej niż czysty koncentrat.

Esencja niebieskich alg jest delikatnym, niebieskim pudrem, w 100 proc. naturalnego pochodzenia. Ten cenny składnik, którego 11 g uzyskuje się aż z 1 litra esencji, pozyskiwany jest z alg słodkowodnych, uprawianych specjalnie przez Laboratoria Pierre Fabre w Meze, na południu Francji niedaleko Castres.

Nowa formuła Galenic Ophycee po raz pierwszy stymuluje 3 czynniki młodości: mikronaczynia krwionośne, fibroblasty i keratynocyty. Esencja działa innowacyjnie, ponieważ po raz pierwszy oddziałuje na mikronaczynia krwionośne, które znajdują się w głębokiej warstwie dermy, odpowiadające za odżywienie i dotlenienie skóry od wewnątrz, pobudzając mikronaczynia krwionośne stymuluje fibroblasty, które są odpowiedzialne za syntezę elastyny, kolagenu oraz naturalnego kwasu hialuronowego. Mikronaczynia krwionośne działają na komórki epidermy (keratynocyty), które wypełniają zmarszczkę na powierzchni.

Reklama

Opatentowana przez Pierre Fabre i chroniona na wyłączność do 2023 r. esencja niebieskich alg oddziałuje więc na te obszary skóry, które mają decydujący wpływ na jej kondycję i młody wygląd.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Trwa ładowanie wpisu