Zabieg opiera się na działaniu strumienia wody, który poprzez cienką kaniulę wprowadzany jest pod skórę, a następnie wymywa tkankę tłuszczową. Największą zaletą Body Contouringu jest trwałość osiągniętego efektu.

Jest on wykonywany przy użyciu najnowszej generacji urządzenia Body Jet Evo. Urządzenie służy do metody Aqua Shape - nowoczesnego i najbardziej naturalnego sposobu usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, bazującego na działaniu strumienia wody, co umożliwia precyzyjną plastykę ciała bez ingerencji skalpela. Body Contouring jest skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ pozwala na podkreślenie linii mięśni i naturalnych kształtów.

Reklama

- Metoda Aqua Shape umożliwia uzyskanie trwałych efektów przy małej ingerencji w organizm. Terapie odchudzające i modelujące ciało, przeprowadzane przy użyciu Body Jet Evo, są precyzyjne i znacząco zmniejszają dyskomfort pacjentów po zabiegu. Aqua Shape jest zabiegiem typu walk-in-walk-out. Pacjent jest poddawany jedynie miejscowemu znieczuleniu, a okres rekonwalescencji trwa około tygodnia - tłumaczy dr Robert Chmielewski właściciel kliniki Rclinic, która jako pierwsza Polska klinika medycyny estetycznej, oferuje swoim pacjentom zabieg Body Contouringu.

W krajach zachodnich, w których zabieg jest już oferowany od kilku lat, pacjentki najchętniej modelują takie części ciała jak brzuch, talia, plecy, uda i pośladki. Mężczyźni mogą uwydatnić zarys swoich mięśni m.in. na brzuchu czy rękach.

- Przyszłość medycyny estetycznej to zabiegi jak najbardziej naturalne i nieinwazyjne. Nowe zabiegi, które proponujemy naszym pacjentom, mają w coraz większym stopniu bazować na zbliżonych naturze i tolerowanych przez ludzki organizm składnikach. Tendencje te widać zarówno podczas opracowywania składu kremów odmładzających, jak i przy zabiegach medycznych - wyjaśnia dr Robert Chmielewski.

Trwa ładowanie wpisu