W laboratoriach w Szanghaju i Hongkongu naukowcy dokładnie badają właściwości tego kwiatu, mają nadzieję, że pomoże to opracować nowe środki w leczeniu m.in. chorób serca.

Reklama

Ten kwiat jest używany od tysięcy lat w Xinjiang, Tybecie i Indiach w leczeniu różnych dolegliwości. W Chinach stosowany był do leczenia arytmii serca - wyjaśnia prof. Li Guirong, kardiolog z University of Hong Kong. Wraz z zespołem naukowców pracuję nad tym specyfikiem osiem lat. Zależy nam na stworzeniu leku, który złagodzi zaburzenia pracy serca, przy tym będzie miał jak najmniej efektów ubocznych - dodał specjalista.

Tradycyjna medycyna chińska (TCM - Traditional Chinese Medicines) - system leczenia, wykorzystywany od tysięcy lat, opierający się głównie na ziołach, ponownie przeżywa swój rozkwit. Specjaliści chcą na nowo odkryć aktywne substancje pochodzenia naturalnego, które mogą zostać wykorzystane do produkcji leków.

Zdrowie Dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Choć medykamenty wytwarzane z ziół od dawna są dostępne na rynku, naukowcy zamierzają iść o krok dalej. Zamierzają poddać zioła i korzenie, wykorzystywane w chińskiej medycynie naturalnej, testom i analizom, tak, aby odpowiadały międzynarodowym standardom i mogły trafić na zagraniczne rynki farmaceutyczne.