Na niechlubnym podium częstotliwości zaglądania do kieliszka stanęły osoby w wieku 45 lat i starsze. Okazuje się, że trzy razy częściej piją alkohol niemal codziennie niż młodsi koledzy. Poza tym piją tygodniowo większe ilości wysokoprocentowych trunków, ale rzadziej niż młodsze osoby upijają się do nieprzytomności - wynika z brytyjskiego sondażu General Lifestyle Surve 2010, w którym wzięło udział ponad 13 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii - podaje "The Guardian".

Reklama

Najbardziej zaskakująca jest obserwacja alkoholowych upodobań kobiet. Panie powyżej 65. roku życia popijają alkohol niemal codziennie dwunastokrotnie częściej niż dziewczyny w wieku od 16 do 24 lat.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Badanie wykazało jeszcze jedną ciekawą zależność. Otóż piją więcej osoby na kierowniczych stanowiskach, zwłaszcza gdy wykonują bardzo wyspecjalizowaną pracę w porównaniu z pracownikami niższego szczebla. I tu znowu najbardziej rażąco widać to w przypadku pań - aż dwie trzecie pań na wysokich stanowiskach piły tygodniowo duże ilości alkoholu w porównaniu z 44 proc. pań na niższych stanowiskach.

Trwa ładowanie wpisu