Dziennik Gazeta Prawana logo

Zamiast podwyżki lepszy... seks

22 listopada 2011, 07:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
nogi seks
nogi seks/Shutterstock
Wesołe może być życie staruszka, nawet po ogłoszeniu przez Donalda Tuska w expose niższych niż wszyscy się spodziewali podwyżek emerytur. Naukowcy mają odpowiedź na codzienne troski seniorów. To... regularny seks.

Odkrycie sekretu szczęśliwego życia na emeryturze to wynik badań naukowców z Uniwersytetu Floryda. Objęli oni obserwacją 238 mężczyzn i kobiet. Okazało się, że im częściej osoby po 65. roku życia uprawiają seks, tym bardziej są zadowolone z życia - donosi brytyjski dziennik "The Independent".

Aż 60 procent wolontariuszy spośród tych, którzy mieli bujne życie intymne, przyznało, że cieszy się z codzienności. Regularny seks dobrze wpływał także na osoby żyjące w stałym związku. 80 procent żonatych mężczyzn oraz zamężnych kobiet mówiło, że są szczęśliwi.

>>> Czytaj także: Brak seksu? To zwiastun chorób

Autorka badań, Adrienne Jackson z Uniwersytetu Floryda, przyznaje, że seks może pomóc starszym osobom czerpać radość z życia. A to przekłada się na lepszą kondycję oraz świetne zdrowie. Czy potrzeba jest jeszcze dodatkowa zachęta?

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj