Wśród postanowień noworocznych często pojawia się dbanie o zdrowie. Wypełnianie postanowień można zacząć już od sylwestra i Nowego Roku np. rezygnując z picia alkoholu podczas zabawy sylwestrowej. Zbyt częste picie alkoholu może bowiem negatywnie wpływać na układ pokarmowy, zwiększać ryzyko wypadków oraz uzależnienia. Nadmiar alkoholu może także wywoływać złe samopoczucie kolejnego dnia. A sylwester bez alkoholu to m.in. spore oszczędności.

Reklama

Sylwester bez alkoholu. Jakie ma korzyści?

Istnieje wiele powodów, dla których możemy zdecydować się spędzić sylwestra bez alkoholu. Oto kilka korzyści z trzeźwego sylwestra:

  • Zdrowie fizyczne. Unikanie alkoholu może przynieść korzyści dla zdrowia fizycznego, ponieważ alkohol może być szkodliwy dla organizmu, zwłaszcza w dużych ilościach.
  • Bezpieczeństwo. Sylwester często wiąże się z zabawami i świętowaniami, ale niestety może też prowadzić do nadużycia alkoholu, a co za tym idzie, zwiększonego ryzyka wypadków drogowych, bójek czy innych sytuacji niebezpiecznych.
  • Zdrowie psychiczne. Dla wielu osób picie alkoholu jest związane z przyjemnością i relaksem, ale dla niektórych może to prowadzić do problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja czy lęk. Sylwester bez alkoholu może być korzystny dla zachowania równowagi psychicznej.
  • Jasność umysłu. Unikanie alkoholu pomaga utrzymać jasność umysłu i pełną kontrolę nad swoimi działaniami. To szczególnie ważne, gdy chcesz świętować sylwestra w pełni świadomie.
  • Alternatywne przyjemności. Istnieje wiele innych sposobów na spędzenie sylwestra, które nie wymagają spożycia alkoholu. Możesz zorganizować przyjęcie z napojami bezalkoholowymi, zagrać w gry planszowe, obejrzeć film lub po prostu spędzić czas z bliskimi.
  • Uniknięcie kaca. Unikanie alkoholu oznacza również uniknięcie ewentualnego kaca następnego dnia. Z kolei brak kaca może przyczynić się do radosnego i energetycznego rozpoczęcia nowego roku.

Pomysły na sylwestra bez alkoholu

Jeśli szukasz sposobu na powitanie nowego roku bez alkoholu, oto kilka pomysłów do rozważenia. Co robić w sylwestra bez alkoholu?

Wypad do innego miasta

Wymaga to trochę planowania, ale może zapewnić wyjątkowy sposób na powitanie roku 2023. Możesz znaleźć pokój hotelowy lub mieszkanie, które oferuje wannę z hydromasażem, kryty basen, wspaniałe widoki na miasto, odosobnienie, dostęp do natury lub kanały sportowe – w zależności od tego co cię interesuje!

Maraton filmowy lub serialowy

Każdy moment jest dobry na serial lub maraton filmowy, ale wręcz idealny wydaje się Sylwester! Zamiast iść na imprezę z dużą ilością alkoholu, możesz uciec do swoich ulubionych światów i postaci. Możesz przygotować ulubione przekąski, napoje bezalkoholowe i zaprosić kilku przyjaciół.

Noc gier

Wieczór gier to kolejny doskonały sposób na świętowanie sylwestra. Mogą to być gry planszowe, karciane, a także gry wirtualnie ze znajomymi. Przydadzą się pyszne potrawy, koktajle i przekąski.

Reklama

Kolacja

Jeśli nie chcesz brać udziału w imprezie sylwestrowej i wolisz unikać tłumów – możesz zorganizować własną kolację sylwestrową. Jeśli dobrze gotujesz z pewnością zaimponujesz swoim znajomym lub członkom rodziny, a jeśli nie czujesz się najlepiej w kuchni – możesz zamówić danie z ulubionej restauracji. Można też zorganizować wspólną kolację, na którą każda z zaproszonych osób przynosi coś od siebie.

Wieczór zadbania o siebie i swoje potrzeby

Sylwester to idealny czas na refleksję i chwilę zadbania o siebie. Tego wieczoru możesz szczególnie zadbać o swoje zdrowie emocjonalne, fizyczne i psychiczne. Relaksująca kąpiel, joga lub uspokajająca muzyka to tylko niektóre ze sposobów zadbania o swoje ciało i umysł.

Noc drinków bezalkoholowych

Jeśli lubisz sylwestrowe imprezy możesz skorzystać z alternatywy i przygotować bezalkoholowe, orzeźwiające drinki. Wiele popularnych drinków takich jak Mojito, Pina Colada, Margarita, Krwawa Mary czy Blue Lagoon mają swoje bezprocentowe odpowiedniki!