Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zdrowe odżywianie wcale nie musi być drogie. Zobacz

6 lutego 2013, 07:00
Gdy w grę wchodzi nasze zdrowie i samopoczucie warto posłuchać specjalistów żywieniowych, którzy przekonują, że zdrowe jedzenie jest smaczne, nie wymaga pracochłonnych przygotowań i co najważniejsze wcale nie jest drogie. – Zazwyczaj, by udowodnić komuś ile w rzeczywistości kosztuje zdrowe odżywianie w Polsce powołuję się na piramidę zdrowego żywienia – mówi Agnieszka Piskała, specjalista żywieniowy w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”. Piramida w prosty sposób pokazuje, czego w naszej codziennej diecie powinno być najwięcej, jakie produkty powinny pojawiać się kilka razy w tygodniu, a jakie tylko sporadycznie – tłumaczy Piskała
Gdy w grę wchodzi nasze zdrowie i samopoczucie warto posłuchać specjalistów żywieniowych, którzy przekonują, że zdrowe jedzenie jest smaczne, nie wymaga pracochłonnych przygotowań i co najważniejsze wcale nie jest drogie. – Zazwyczaj, by udowodnić komuś ile w rzeczywistości kosztuje zdrowe odżywianie w Polsce powołuję się na piramidę zdrowego żywienia – mówi Agnieszka Piskała, specjalista żywieniowy w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”. Piramida w prosty sposób pokazuje, czego w naszej codziennej diecie powinno być najwięcej, jakie produkty powinny pojawiać się kilka razy w tygodniu, a jakie tylko sporadycznie – tłumaczy Piskała / Shutterstock
Do zmiany nawyków żywieniowych potrzebujemy czasu, cierpliwości i przede wszystkim wiedzy. I choć ważne jest, by w teorii znać zasady zdrowego odżywiania, to nadal najważniejsza jest jednak codzienna praktyka i zmiana naszej świadomości. Od czego więc zacząć już dziś? Najlepiej od porzucenia mitu, że zdrowe odżywienie jest drogie!
Reklama
Reklama
Tematy:
jak zdrowo jeść zdrowe odżywianie dieta zdrowa dieta

Powiązane

Reklama

Komentarze(7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • kolporter
  2013-02-06 13:23:35
  Nie zgadzam się z tymi produktami mlecznymi Już dawno stwierdzono że Mleko dobre dla cieląt a sery też zawierają kazeinę nie odpowiednią dla organizmu
  0
 • dare_k
  2013-02-06 19:25:12
  Ażeby was pogieło z tymi slajdami
  0
 • solarsky
  2013-02-08 01:36:12
  Nie macie "zielonego" pojęcia nt. zdrowego odżywiania i powielacie tylko stare, niesprawdzone schematy, które wykluczają "zdrowe odżywianie". Takie odżywianie przede wszystkim powinno obfitować w naturalne składniki, odpowiednio skompletowane pod względem trawiena ich przez nasz organizm, a nie przetworzone, "śmieciowe żarcie" smieciowe z marketów nasączone cukrem, i toksynami.
  0
 • solarsky
  2013-02-08 01:37:27
  (Do Autorów) Nie macie "zielonego" pojęcia nt. zdrowego odżywiania i powielacie tylko stare, niesprawdzone schematy, które wykluczają "zdrowe odżywianie". Takie odżywianie przede wszystkim powinno obfitować w naturalne składniki, odpowiednio skompletowane pod względem trawiena ich przez nasz organizm, a nie przetworzone, "śmieciowe żarcie" smieciowe z marketów nasączone cukrem, i toksynami.
  0
 • XL
  2013-02-20 11:07:25
  Do: ~kolporter - nikt nigdy nic takiego nie stwierdził i nie każdy tak jak ty ma sraczkę
  po mleku - współczuję.
  0
 • A.Baran
  2013-03-24 22:14:51
  dobre jedzenie dla pracowników korporacji by szybciej zapie... i krócej pobierali emerytury. Ja , wolny człowiek sam uprawiam ogród z winnica i wiem co jem i piję (bez siarczynów !!! )
  0
 • margo_29
  2013-06-25 14:15:23
  Prawdziwa odpowiednia zdrowa dieta to dieta w pełni zbilansowana, która zapewni nam odżywienie organizmu. Mogę z czystym sercem polecić dietę strukturalną, która pomogła nie tylko mnie. Składa się z wartościowych naturalnych produktów, które wpływają w sposób dobroczynny na cały metabolizm.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama