Migdały obfitują w wysokiej jakości białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E (chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UV oraz rozwojem choroby Alzheimera), mangan (wzmacnia kości i reguluje poziom cukru we krwi) i magnez (wspiera układ nerwowy). Ich skórka zawiera flawonoidy, które zwalczają wolne rodniki i spowalniają proces starzenia się komórek.

Reklama

Jak wynika z sześciu odrębnych i niezależnych badań, migdały są doskonałą przekąską, która wpływa na zdrowie. Ich regularne spożywanie wzmacnia serce, pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę (bo hamuje apetyt) i obniża poziom glukozy we krwi (tę właściwość docenią diabetycy) - przekonywali eksperci podczas sesji naukowej American Society of Nutrition Scientific Sessions w San Diego.

Podczas sesji naukowej zaprezentowane zostały m.in. wyniki badań naukowców z Louisiana State University. Przeanalizowali oni dane 24808 osób w wieku powyżej 19 lat i wykazali, że smakosze migdałów są w lepszej kondycji niż osoby, które nie jedzą migdałów. Natomiast naukowcy z Purdue University zaobserwowali, że spożywanie migdałów pomaga zapanować nad apetytem i osoby, które w trakcie badania jadły codziennie porcje migdałów dostarczającą 250 kcal, wcale nie przytyły.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>