Chlorella japońska to nieodłączny element zdrowej diety gwiazd. Ta niewielka jednokomórkowa alga zawiera niemal wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Chlorella, stosowana jako codzienny suplement diety nie tylko dostarcza organizmowi niezbędnych witamin, aminokwasów czy kwasów tłuszczowych, wspomaga ona również pracę nerek i wątroby w procesie oczyszczania organizmu.

Reklama

Te algi pozyskiwane z wód wyspy Ishagaki w południowej Japonii, nazywane są przez naukowców "wielkim regulatorem". Ten tytuł zawdzięczają przede wszystkim zbawiennemu wpływowi na układ trawienny. Absorpcja toksyn, które codziennie dostają się do naszego organizmu, głównie za pośrednictwem żywności modyfikowanej, sprawia, że chlorella istotnie wpływa nie tylko na funkcje układu trawiennego, ale i na układ odpornościowy. Dlatego też tak ważne jest systematyczne jej stosowanie w okresie jesienno-zimowym.

- Obce substancje i toksyny są przez organizm magazynowane w złogach tłuszczu. Dlatego niektóre osoby noszą w sobie nawet po kilka kilogramów niezdrowej, toksycznej, pełnej śluzu materii - czytamy na oficjalnej stronie dietetyczki.

Jest to suplement diety szczególnie bliski modelkom. Zarówno Rosie Huntington-Whiteley jak i Miranda Kerr stosują algi codziennie. Podkreślają, że jest to nie tylko element ich zbilansowanej diety, ale sposobu na zachowanie pięknej, promiennej cery.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Trwa ładowanie wpisu